Kertész Erzsi

1975-ben született Mezőkövesden, az ELTE Pszichológia szakán szerzett diplomát. A diploma megszerzése után iskolapszichológusként dolgozott, majd humán erőforrás tanácsadással, tréningekkel, vezetőképzéssel, szervezetfejlesztéssel foglalkozott. Több nagyvállalatnál is tevékenykedett pszichológusként.
Írással viszonylag későn, két kisfia születése után kezdtett el foglalkozni – olyannyira, hogy mára ő az egyik legnépszerűbb, legsokoldalúbb, leghitelesebb gyerek- és ifjúsági szerzőnk. Letehetetlen kalandregény-sorozata, a Panthera sok kiskamasszal szeretette meg az olvasást.





Minden egy helyen a Most én olvasok!-sorozatról
2023-10-27 - Labdarozsa
#Ezt olvassuk

Biztosan ti is emlékeztek rá vagy aktuálisan tapasztaljátok a gyerekeiteknél, mennyire nagy élmény, amikor az ember már képes önállóan olvasni, amikor a betűk értelmes szavakká, majd mondatokká állnak össze. Nagyon régen voltam már elsős, de tisztán emlékszem az elképesztő büszkeségre, amikor először el tudtam olvasni egy utcatáblát. Sokszor látok gyerekeket a metrón, akik boldogan fújják a megállók neveit, lassan silabizálva a betűket. Nagyon megható ez a lelkesedés. De hol vész el?

A legfrissebb megjelent két rész, az Irány a kastély! és a A maci-akció kapcsán felelevenítettük, miért szeretjük annyira a Most én olvasok!-könyveket!

Tovább olvasom...
A nagy Most én olvasok!-lexikon
2023-10-27 - Hunor
#Kávé mellé

Emlékeztek még az Ablak-Zsiráfra? A gyereklexikon bejegyzései nem tartalmaztak hagyományos magyarázó leírásokat, mindent példamondatokkal mutattak be. Ezekben dőlt betűvel emelték ki a szóban forgó kifejezést és a kapcsolódó, más szócikkben is szereplő kifejezéseket. Most ilyenformán mutatjuk be nektek, milyen témákat, szereplőket, történeteket ismerhetnek meg a kezdő olvasó gyerekek a Pagony népszerű Most én olvasok! sorozatában.

Tovább olvasom...
Az öt legjobb könyv óvodai és kisiskolás bántalmazás feldolgozására
2023-10-23
#Ezt olvassuk

Szekálás, bántalmazás, bullying – minden gyerek segítségre szorul, amikor ilyen helyzetbe kerül. A szakemberek szerint az óvodáskorban időben és jól kezelt szituáció a legjobb alapozás a későbbi helyes viselkedésminták és problémakezelések kialakításához. A csoport megtanulja hogy vannak határok, hol vannak, hogyan nevezzük meg őket, hogyan hozzuk a bántalmazó tudtára, hogy ez nem jó nekünk, és hogyan védjük meg egymást, csoportként fellépve. És most is, mint mindig, hamar kiderül hogy a legjobb eszköz a téma feldolgozásához a mese, a történet, amit át lehet élni, azonosulni lehet, kicsit láthatjuk magunkat kívülről, együttérezhetünk másokkal.


Tovább olvasom...

Sütihasználati beállítások