Előfordult már veled, hogy egy könyv egészen mást jelentett gyerekkorodban, mint amit felnőttként tudott adni? Vagy történt már olyan, hogy elolvastál egy könyvet, amit mások is olvastak, és egészen mást jelentett mindannyiótoknak? Ennek az oka a jó könyv és a jó olvasó ideális találkozása: vagyis mindenki annyit vesz ki egy történetből, amennyi neki akkor éppen elég. Megmutatjuk, hogyan lehetséges mindez, és még egy sokféleképpen olvasható, remek meseregényt is hoztunk hozzá neked! Találd meg magad benne!
Tovább olvasom...Szorong a gyerek az oviban? Nem mer a suliban kiállni mások elé megtartani egy kiselőadást? Inkább nem jelentkezik az órán, mert attól fél, hülyeséget mond és mindenki előtt beég? Két jó hírünk is van: az egyik, hogy a szorongás és a félelem két teljesen természetes érzés, amit mindenki átél; a másik pedig, hogy szintén teljesen természetes ilyenkor előkapni egy-egy jó könyvet, ami azt üzeni a gyerekednek: hahó, nem vagy ezzel egyedül! Olvass tovább!
Tovább olvasom...Már a legrégebbi időkben is nagyszülők mesélhettek az unokáinak esténként a pattogó tűz mellett. Bár nem maradt fenn ezeknek a meséknek a szövege, kitalálhatjuk, miről szóltak: küzdelemről, örömről, bánatról, szerelemről, családról, halálról és születésről. Tehát magáról az életről. Vannak olyan meséink, amikben fontos szerepet játszanak a nagyik és nagypapák: ki ne emlékezne Piroska nagymamájára, akit egy harapásra lenyelt a gonosz farkas, vagy Nagyanyóra és Nagyapóra, akinek a kertjében az óriási répa termett? Válogatásunkban megismerheted a legvagányabb nagyszülőket!
Tovább olvasom...