
Állj meg egy pillanatra!
Az önismereti munka egy mindig megtérülő befektetés. Nincs annál jólesőbb, mint amikor valaki őszinte érdeklődéssel odafigyel a legmélyebb érzéseinkre, gondolatainkra – ezt pedig önmagunknak is megadhatjuk. Ha jól esne kicsit lelassulni, ha már érzed, hogy muszáj megpihenni, vagy ha csak kíváncsi vagy, hogyan segíthet néhány írásgyakorlat önmagad megismerésében, akkor vedd kezedbe Molnár Krisztina Rita Ilyen kék virágok című hiánypótló kötetét, és érezd, hogy napról napra jobban leszel. Olvass tovább!

Nem véletlen állnak az utóbbi évek középpontjában az öngondoskodás, személyiségfejlesztés, önismeret fogalmak. Ezekkel ugyanis valóban van dolgunk. Tudjuk, hogy sem az oktatási rendszerünkben, sem a társadalmunkban nincsenek ezek alapvető szükségletként rögzítve, pedig az önmagunk felé történő folyamatos gyengéd odafordulás gyógyítólag hat nemcsak ránk, de a szűkebb és tágabb környezetünkre egyaránt. A mai szülő pedig már változtatni szeretne: az utóbbi években a teljesítményorientált nevelést felváltotta a boldogságorientált nézet, azaz inkább szeretnénk boldog gyereket nevelni, mint csak a szakmájában sikereset. Érezzük, hogy a kettő nemhogy nem zárja ki egymást, de szorosan összefügg, a változás a hangsúlyeltolódásban érzékelhető. A sikeres perspektívaváltáshoz pedig nem elég a gyereket más elvek szerint nevelni: önmagunkhoz is időszerű másképp fordulnunk. Ebben segít az Ilyen kék virágok című könyv.
Tedd a kosaradba már most!
A tíz fejezetből álló kötet nagyon finoman segít lelassulni, egy időre megállni, és megadni azt a bizonyos „énidőt”, amire minden szülőnek alapvető szüksége volna (mégis sokszor pironkodva valljuk be másoknak). De nemcsak felnőtteknek szól a könyv, sőt! A kamasz gyereked is tökéletesen el tudja végezni ezeket a nagyon szép, nagyon egyszerű, de tökéletesen átgondolt és összeállított írásgyakorlatokat. Néha nem kell mást tenni, csak megkeresni az utcán egy kavicsot, ami valamiért megtetszik, kiválasztani, megfogni, és hagyni, hogy érzéseink szülessenek vele kapcsolatban. A szerző szépen vezet tovább az írásos feladatokon, hogy ez a kapcsolat a kaviccsal már ne is a tárgyról szóljon, hanem sokkal inkább önmagunkról.

A szerző gyakorlati tapasztalata tetten érhető a könyv felépítésén mikro- és makroszinten egyaránt. A tökéletesen átgondolt mondatok szépen felépített gyakorlatokká állnak össze, a több feladat egy gondolati egység köré szervezett fejezetekbe, és a fejezetek is egyre mélyebbre visznek az önismereti úton. Érdemes kiemelni, hogy az Ilyen kék virágok nem egy munkafüzet-szerű feladatgyűjtemény, hanem annál egy sokkal összetettebb alkotás, melyben Gráf Dóra művészi rajzai tökéletes helyet kaptak. Molnár Krisztina Rita számtalan szépirodalmi művet említ, sőt használ a feladatleírásoknál, de különleges művészeti ágaknak is helyet ad. Így kerültek a könyvbe a Párnaszövegek és a hímzések is. Ezeknek az alkotásoknak a befogadása pedig már önmagában személyiségfejlesztő hatással bír, mint ahogy a művészetterápiákon is fontos rész a befogadás az önálló alkotásokon túl. Nézzük meg, mit jelent ebben az esetben az önálló alkotás!
Lapozz bele a könyvbe, és próbáld ki az egyik gyakorlatot most!

Az önismereti munkát nem lehet sem elég korán, sem túl későn elkezdeni. Az egyik legbiztonságosabb módja ennek az, ha otthon, a saját tempónkban haladva, amikor mi tudunk magunkra időt szánni, elkezdjük, és annyira engedjük bele magunkat, amennyire számunkra pont jó. Ez egy biztonságos közeg. Molnár Krisztina Rita pedig biztos kezekkel vezet, hogy minden gyakorlat után azt érezzük: tényleg kicsit jobban vagyunk.
Az írásgyakorlatokat tartalmazó kötetet rendeld meg most!

