Történelem, ahogy még sosem mesélték – elindult a Végtelen történelem-sorozat!
Végtelen történelem címmel új, formabontó sorozatot indított a Pagony Kiadó. A sorozat azoknak szól, akik szeretnének végre úgy tanulni a múltról, hogy közben jól is szórakoznak. A könyv tökéletes belépő a magyar történelem egyik legizgalmasabb időszakába – látványosan, érthetően és sok humorral elmesélve.
Návai Péter: Jöttünk, láttunk, itt maradunk
Herbszt László illusztrációival
Mi lenne, ha a magyar történelem nem száraz évszámokból és kötelező tényanyagból állna, hanem egy jó fej tanár mesélné el, érthetően, viccesen – és néha kíméletlenül őszintén?
A Pagony új sorozata, a Végtelen történelem épp ezt ígéri: Návai Péter, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola népszerű történelemtanára mindenkihez szól – azokhoz is, akik inkább a pad alatt álmodoztak, mint hogy jegyzeteltek volna. A kötet könnyed, mégis alapos szövege humorral, öniróniával és korszerű szemlélettel vezeti végig az olvasót a magyarság történetének legizgalmasabb korszakain.
A nagy szakértelemmel megírt eseményeket Herbszt László illusztrációi kísérik: részletgazdag, néha provokatív, máskor szellemes és formabontó rajzokkal kel életre a múlt – így a történelem nemcsak olvasható, de nézhető is.
A Jöttünk, láttunk, itt maradunk című kötet izgalmas és olvasmányos módon mutatja be a magyar történelem első háromszáz évét: kiderül belőle, kik voltak az őseink, hogyan kerültek a Kárpát-medencébe, miként lett a fejedelemségből keresztény királyság, és hogyan alakult ki Szent István uralkodása alatt az egyházi Magyarország. Az olvasó végigkövetheti, hogyan változott meg a nomád pásztorok élete, és miként formálódott a társadalom falvakban és városokban élő keresztény közösséggé. A történetek révén megelevenednek az Árpád-házi uralkodók, a hatalmi harcok és döntések mögötti motivációk is érthetővé válnak. Herbszt László gyönyörű illusztrációi képregényszerű lendületet adnak ennek a nagyszerű, humoros és olvasmányos kötetnek. Bár a történelmi szereplők többségéről nem maradt fenn hiteles ábrázolás, az illusztrátor rajzai alapján mégis élénken elképzelhetjük Álmos vezér, Szent István, Koppány vagy Csák Máté alakját.
A kötet végén található gazdag forrásjegyzék nemcsak a szerző alapos kutatómunkáját bizonyítja, de a kíváncsi olvasók számára is izgalmas kiindulópontot kínál a további elmélyüléshez.
A Jöttünk, láttunk, itt maradunk azoknak szól, akik szeretnének végre úgy tanulni a múltról, hogy közben jól is szórakoznak – legyenek akár gyerekek, kamaszok vagy szülők, akik most értik meg végre, miért volt olyan fontos a honfoglalás. A kötet segít megvilágítani, mi miért történt, és azt is, hogyan hat a múltunk ma is az életünkre. Návai Péter könyve 1301-nél zárul, amikor férfiágon kihal az Árpád-ház – ez a fordulópont nemcsak egy korszak végét jelzi, hanem egy új időszak kezdetét is. A folytatás a trónöröklés kérdésére és a következő évszázad eseményeire is választ ad majd.
12-99 éves korig
Beleolvasó a kötetbe