Mit olvasson a kisiskolás nyáron?

Hogy könnyen menjen az évkezdés

Iskolásként sokan nem értettük a kötelező olvasmányok funkcióját. Miért lesz nekem, negyedik á osztályos tanulónak jobb attól, hogy a nyári szünetben a végtelen fürdőzés és játszóterezés mellett elolvasom Nemecsek Ernő szívszorító történetét, A kis herceget vagy Dorothy utazását Smaragdvárosba? Felnőttként értjük már, hogy egy fontos eleme a nyári olvasmányoknak az, hogy a gyerekek ne felejtsenek el nyáron olvasni, és könnyebben menjen az évkezdéskor az iskolába való visszaállás. Azoknak, akiket a nyári olvasmányok még nem érintenek, és azoknak, akik még többet szeretnének olvasni, összeállítottunk egy szuper nyári szemlét – garantáljuk, hogy könnyebben indul majd az iskolaév!

tovább...

Kihagyhatatlan könyvek a nyárra

Ovitól a középiskoláig – és még azon is túl

Tudjuk, hogy közhelyes, de őszintén, egy igazi könyvmoly számára van pihentetőbb annál, mint amikor egy vízparti fa árnyékában hűsölhet a kedvenc könyvével? Ugye, hogy nincs! Mutatunk egy csomó könyvet, ami a nyáron nem maradhat le az olvasmánylistádról!

tovább...

5 ok, amiért mindenki olvasson Babzsák Könyvet

Ismerd meg a Pagony kezdő olvasóknak szóló sorozatát!

Emlékeztek az első olyan könyvre, amit önállóan olvastatok? Mindenki számára fordulópontot jelent, amikor az első versek, rövid mesék után egy egész könyvnek vágnak neki, és aztán végre sikerül befejezni! A Pagony új sorozata, a Babzsák Könyvek ezt az élményt szeretné megragadni. Minden egyes Babzsák Könyv érdekes, vicces, színes, és annak a korosztálynak is szól, aki csak nemrég óta biztos a betűkben – viszont felolvasásra is tökéletes! Olvass tovább, és tudd meg, miért ez a Pagony legmenőbb új sorozata!

tovább...

Varázslatos nyári kalandok

Levendula és a varázsmacska: Vakáció!

Gyerekként minden olyan, mintha örökké tartana. A fél óra, amíg arra vársz, hogy anya süteménye ehető hőmérsékletűre hűljön, napoknak tűnik. Egy-egy unalmasabb tanóra heteknek. A húszperces tízóraiszünet óráknak. A két hónap nyári vakáció éveknek. És hiába van tele pancsolással, kirándulással, esti tábortüzezéssel, nagymamalátogatással a nyári szünet, a két izgalmas esemény közt eltelő „üres” napok akár hónapoknak is tűnhetnek. Így van vele az elsős Levendula is. Azzal az egy különbséggel, hogy vele van varázsmacskája, Majdnem, aki könnyen feldobja a nyári vakáció unalmas napjait. Hogy hogyan? Olvass tovább, tudj meg mindent!

tovább...
Sütihasználati beállítások