Nincs mese! Rumini kalandjai itt és most életre kelnek!

Berg Judit mesél arról, hogyan készült a Rumini kalandszoba

Hamarosan nyit a Rumini kalandszoba! Ki mást is kérdezhettünk volna, mint magát Berg Juditot, a népszerű Rumini könyvek szerzőjét. Ha elolvasod a vele készült interjút, biztos te is kedvet kapsz, hogy kipróbáld magad a Bartók Pagonyban található két pálya egyikén, és akkor saját szemeddel láthatod a címben szereplő idézetet is, a kalandszoba bejáratánál.

- Hamarosan megnyitja kapuit a Rumini szabadulószoba. A majd idelátogató gyerekeknek mennyire kell ismerni a Rumini-mitológiát?

- Ahhoz, hogy valaki végigmenjen a kalandpályán, és teljesítse a küldetést, nem muszáj ismerni a Rumini-történeteket. A feladatok mindegyike megoldható egy kis logikával, ügyességgel, fejtöréssel. De mivel a kalandok a Rumini-könyvek helyszínein zajlanak, külön izgalmat és szórakozást jelent, amikor menet közben a játékosok számára életre kelnek a regényekből ismert helyszínek és szereplők.

rumini1.jpg
- A feladatok egy már ismert történetet követnek végig, vagy teljesen újat írtál?

- A feladatok nem a könyvek eseményeit követik, így a küldetés teljesítésében nem számít a történetek ismerete. Viszont mindkét kalandpályát úgy lehet csak végigjárni, ha a játékosok ugyanolyan furfangosak és találékonyak, mint Rumini. A két választható küldetés tehát egy-egy új kaland, de már ismert helyszíneken.

- Részt vettél-e a kalandok, feladatok kitalálásában?

- Igen. Nagyon sokat beszélgettünk, gondolkoztunk, ötleteltünk a kalandszoba kivitelezőivel. Endresz Ágnes fantasztikus tervekkel állt elő, amelyekhez én is hozzáadtam egy-egy gondolatot. A helyszínek megálmodása és felépítése szintén Ágit dicséri, én pedig besegítettem a szövegek kitalálásába, a feladatok megfogalmazásába.

- Mi volt számodra a legizgalmasabb része ennek a folyamatnak?

ruminiuvegek.jpg- A több hónapig tartó munka során lenyűgözve figyeltem, ahogy megelevenednek az általam megálmodott helyszínek, és működésbe lépnek a varázseszközök. A szürke, poros pincében áttörhetetlen falak, kódokkal védett ajtók, sejtelmes fények, falra írt üzenetek jelentek meg. Később színes kelmék, tükrök, régi tárgyak, furcsa műszerek, ékszerek, antik bútorok tették egyre inkább valósághűvé a kalandszobát. Elképesztő élmény volt az első közös ötletbörzétől kezdve végigkísérni egy káprázatos világ születését!

- Nehéz elképzelni, hogy ez ember tengerre száll egy pincében? Szerinted mi a titka ennek az elvarázsolt helynek?

- A kalandszoba megálmodói és kivitelezői annyi ötletet, lelkesedést, trükköt és humort csempésztek a kalandszobába, hogy az is tátott szájjal, ámulva fogja végigjárni a pályát, aki rosszkedvűen, lelombozva érkezik. Ebben a pincében megszűnnek a külvilági gondok, mert itt varázslatok működnek, kalózok és denevérek garázdálkodnak, lezárt ajtókon, úttalan utakon kell keresztüljutni, első látásra érthetetlen, rejtjeles üzenetet kell megfejteni, titkos jeleket észrevenni, eldugott kulcsokat felkutatni. Kicsit olyan, mintha az ember belecsöppenne az egyik Rumini regény kellős közepébe!

- Kinek és miért ajánlod, hogy eljöjjön majd a Bartók Pagony Könyvesboltba, megnézni a kalandszobát?

- Ajánlom minden hat éven felüli gyereknek, osztálynak és családnak, aki szereti a kihívásokat, és nem bánja, ha magába szippantja egy nagy kaland. Ha szeretsz játszani, rejtvényt fejteni, gondolkodni, itt az idő, hogy próbára tedd a tudásodat! Aggodalomra semmi ok, a játékosokat – a láthatatlanná tevő kalap oltalma alatt – Rumini is elkíséri, így nagy baj nem érheti azt sem, aki esetleg kifogy az ötletekből! Én, bár részt vettem a feladatok kitalálásában, és minden egyes szobából tudom a kijutás trükkjét, mégis izgatottan várom, hogy végre „élesben” is kipróbálhassam a kalandszobát. Mert tényleg olyan lett, mint egy életre kelt Rumini kaland!

FOGLAJ MOST!