Megjelent a Grifflovasok-trilógia harmadik része, A nulladik zsebuniverzum, és simán lehet hogy ez eddig a legjobb. Ráadásul a legjobbkor érkezik.
tovább...Megjelent a Szívlapát testvére, a Lehetnék bárki! A kezdetekről, az illusztrálás folyamatáról, kedvenc versekről beszélgettünk Locsmándi Mátyás illusztrátorral, aki ezzel a kötettel debütál a könyvillusztrátorok világában. Olvasd el itt a beszélgetést!
tovább...Megjelent a Grifflovasok-trilógia harmadik része, A nulladik zsebuniverzum, és simán lehet hogy ez eddig a legjobb. Ráadásul a legjobbkor érkezik.
tovább...Nézzétek, milyen jó kártyák közül válogathattok a Pagonyban! Az egyik vicces, a másik szerencsét kíván, van ami gyorsaságot és logikát, van, amelyik jó megfigyelő készséget. Mind újrajátszható sokszor, kis helyen is elfér, csak be kell dobni a hátizsákba!
tovább...Az elmúlt hónapokban a pandémia több dolgot is megváltoztatott az életünkben, az egyik hozadéka, hogy a kulturális események egy része az online térben talált magának új helyet. Nemcsak az oktatás, de rengeteg színházi előadás, koncert és könyvbemutató került át a az internetre. Mi is alkalmazkodtunk ehhez az új szituációhoz: a Tilos Az Á egyik új kötetének online bemutatóját megtaláljátok a Margó Irodalmi Fesztivál oldalán, ebben a posztban pedig egy tudósítást olvashattok Szakács Eszter A nulladik zsebuniverzum kötetének online bemutatójáról, ami az elmaradt Könyvhétre készült.
tovább...A gyerekkönyv kategória 10-es listáján 6 könyvünk is szerepel, és ebből 2 díjat is nyert!
Nézzétek meg, melyik Pagony-könyvek kerültek be idén, és kik a nyertesek!
tovább...Gyerekkönyvkiadóként mindig nagy izgalommal várjuk az Év Gyerekkönyve-díj eredményeit, és nemcsak azért, mert a saját könyveink is szerepelhetnek a listán: egy olyan színvonalas, szakmai díj ez, ami meghatározza a kortárs magyar gyerekirodalmat – azt pedig nem is kell mondanunk, hogy a gyerekirodalom a szívügyünk. Az idei nyerteseket is hatalmas izgalommal vártunk, pláne, miután kijöttek a shortlistek. Most pedig, hogy megvannak a nyertesek, nagyon boldogok vagyunk! Ezúton is gratulálunk minden szerzőnek és illusztrátornak!
tovább...Manapság egyre többen élünk nem hagyományos családformában, egyre több az úgynevezett mozaik- vagy patchwork-család. Azokat a családokat hívjuk így, ahol legalább az egyik szülőnek van már az előző kapcsolatából gyereke. Czernák Eszter új könyve, a Kedves apu! arról szól, hogyan egyesül egymással két felbomlott család.
tovább...Áginak van 3 fiútestvére. És ha ez még nem lenne elég, az anyukája új párjának is van 3 gyereke! És még egy közös babájuk is van. 7 testvér önmagában is elég lenne a káoszhoz, hát még, ha féltestvérek és mostohatestvérek is keverednek a történetben. És akkor azt nem is tisztáztuk, hogy anya új barátja régi feleségének az új gyerekei kicsodái is tulajdonképpen Áginak. Ha úgy érzed, hogy egy matematika dolgozat szöveges feladatát olvasod éppen, ne ijedj meg, éppen ezért érdemes beszélni a mozaikcsaládokról a gyerekkönyvekben: hiszen a való élet is tud ilyen bonyolult helyzeteket teremteni, és fontos, hogy a gyerekek ne csak az anya-apa-kisfiú-kislány felállással találkozzanak. Erről beszélgettünk Czernák Eszterrel új könyve, a Kedves Apu! kapcsán, olvass tovább!
tovább...Minden könyvünkért nagyon izgulunk, amikor megjelenik, hogy szeretni fogja-e a közönség. Ez a könyv különösen fontos volt nekem: nagyon sokat dolgoztunk azon, hogy a játékok egyszerűen játszhatóak, de élvezetesek, változatosak, egyediek legyenek, köszönhetően a két szerzőnek, Jesztl Józsefnek és Lencse Máténak. Hogy a rajzok gyönyörűek, de funkcionálisak, köszönhetően Vörös Jutkának.
tovább...Mi a közös Ady Endrében, Babits Mihályban és Biró Krisztiánban? Mi foglalkoztatott egy költőt 100 éve, és mi ma? Olvass el három verset, és még utána 157 másikat a Lehetnék bárki című kötetből!
tovább...