Mozifilm lett az egyik kedvenc könyvünkből!

A Tess és én 2020. március 12-től a mozikban!

Aki járt már Pagonyban, és keresett olyan 10-12 éves gyereknek könyvet, aki szeret filozofálni, igazán életszerű történetekről és emberekről olvasni és kicsit hajlamos magába fordulni, annak biztos, hogy ajánlottuk a Tess és ént. Most pedig megfilmesítették, úgyhogy itt az ideje, hogy felidézzük, miért is szeretjük annyira ezt az életigenlő könyvet, olvass tovább!

Mert például olyan kérdések hangzanak el benne, hogy „Szerinted az utolsó dinoszaurusz tudta, hogy ő az utolsó?”

tess-es-en.jpgMindenkit foglalkoztatnak ilyen teljesen értelmetlennek tűnő kérdések. De valójában ezekről a legjobb beszélgetni, nem igaz? Samuelt, a könyv egyik főszereplőjét sajnos eléggé csodabogárnak tartja a testvére, éppen ezért szerencse, hogy találkozik Tessel, akinek szintén igazán furcsa kérdései vannak hozzá már kapásból az első találkozásukkor: „Tudsz valamit a zebrahalakról?”, „Tudsz trombitán játszani?”, „Vettél már részt fafaragó tanfolyamon?”

Mert beszél a testvéri rivalizálásról

A kisebb testvérnek sosem könnyű, hiszen mindig ott van példaként a nagyobb testvér. Magasabb, okosabb, népszerűbb, neki több mindent szabad – ki ne tudna azonosulni ezzel a problémával, akinek nagyobb testvérei vannak? Nagyobb tesóknak pedig azért szuper, mert kicsit beleláthatnak a kisebb testvér fejébe.

Mert a halálról is szó van benne – tragédia nélkül

Igen, így is lehet. Sok gyerek szorong a kérdéstől, hogy mi lesz, ha meghal. De még inkább szoronghat attól a gondolattól, hogy bármikor meghalhat valaki, akit szeret. Samuel például éppen ettől fél, hogy mivel ő a legfiatalabb, ő marad majd életben a legtovább a családjából. Ezekkel a gondolatokkal nem kell egyedül maradnia egyetlen gyereknek sem: olvassuk el mi is a könyvet, aminek a végére Samuelben is feloldódnak ezek a problémák, és ami minket is beszélgetésre sarkall!

Mert Tess nagyon vagány!

tessesen2.jpegSemmitől nem fél, minden kényes kérdésbe beleáll, mindenre kíváncsi, bátor és merész: Samuel igazán csodálja Tesst, de mégsem egy idealizált karakter a történetben, neki is megvannak a maga problémái. Eddig nem tudta, ki az apukája, most azonban szembesül a férfival és egy életre szóló választás elé állítja önmagát: akarja-e, hogy megtudja az apja, hogy Tess a lánya? Akar-e magának egy apát, vagy inkább maradjon minden a régiben, csak ő, Tess és az anyukája, kettesben? Vajon az apja egyáltalán szeretné őt? A szókimondó és életvidám lány legbelül komoly vívódáson megy keresztül, aminek feldolgozásában Samuel kulcsszerepet játszik, ahogyan a fiúéban pedig ő. Kettőjük kapcsolata bár csak pár nap ismeretségből áll, mégis nagy horderejű változásokat hoznak egymás életébe.

Mert egy hihetetlenül életigenlő történet

Anna Woltz precízen ragadja meg azokat a momentumokat a texeli tavaszból, amik segítségével szinte érezhető a sós levegő és tapinthatóak a homok szemcséi. Emellett a holland irodalomra jellemző szókimondás, a határokat feszegető lételméleti kérdések az élet végességének tudatával való harmonikus együttélés gondolata az, ami miatt ez a könyv, bár 10 éves kortól ajánlott, egy felnőtt számára is elgondolkodtató olvasmány lehet. Alig várjuk a filmet!

A Tess és én most A Hét Könyve nálunk, szerezd be most 20% kedvezménnyel!

Itt írtunk róla korábban egy ajánlót, olvasd el azt is!