Hogyne szeretnélek!

Szexi még a Shakespeare szonett?

Mit üzen az irodalmi óriások közül is kiemelkedő angol drámaíró költői életműve a mai fiataloknak? Lehet-e még keresnivalója a szonetteknek az okostelefonok és Marvel-filmek korában? A kérdésekre Papolczy Péter Hogyne szeretnélek! című könyve válaszol.

tovább...

A legfeszültebb baráti háromszög

Suzanne, Caddy és Rosie története

Újabb kamaszkritika Beleki Julcsitól: "Sarah Barnard regénye eleinte nem fogott meg, bevallom, a könyv első fejezeteinél még azt is fontolgattam, hogy egyszerűen csak abbahagyom az olvasását, de végül erőt vettem magamon. Amit a legkevésbé sem bántam meg." - olvass tovább!

tovább...

Mitől jó Az Emberek Országa?

Olvasd el ajánlónkat!

Egy hatszáz évvel későbbi jövőben játszódó ifjúsági regény, ami nemcsak fontos és elgondolkodtató, de letehetetlen is. Még egy cikk Az Emberek Országa c. könyvről – mert megérdemli.

tovább...

Az internet világos oldala

Mitől más a Kettős:játék, mint a többi könyv?

Fogadjátok szeretettel legújabb kamaszkritikusunk Beleki Julcsi első írását. Julcsi a Pagony-könyvek nagy rajongója, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium hetedikes diákja.

tovább...

Kalaallit Nunaat – Klímapokalipszis most

Valamikor a távoli jövőben a felforrósodott föld még élhető északi régióiban furcsa hibrid államok küzdenek saját fenntarthatóságukkal és egymással. A tét óriási, a vallásos szintre emelt termelés törékeny rendszere pedig csakis a tudományos disztópia keretein belül működtethető. Mészöly Ágnes és Molnár T. Eszter szerzőpárosának regénye napjaink egyik legforróbb műfajába kalauzol minket: bemutatkozik a magyar cli-fi.

tovább...

A diákok tapasztalják meg az olvasás örömét!

A Fausttól a Szívlapátig - elősző a könyvhöz

Tizennégy kortárs magyar könyv, tizennégy elemzés, tizennégy részletes óravázlat – három esszéíró, három magyartanár – röviden így áll össze A Fausttól a Szívlapátig - kortárs könyvek a középiskolában címen futó irodalmi segédkönyv, amely elsősorban a középiskolai tanárokat célozza meg. Azonban ha elolvasod, milyen művek szerepelnek a könyvben, könnyen lehet, hogy te is kedvet kapsz hozzá! Kovács Eszter főszerkesztő előszavát olvashatod.

tovább...

Múltkép

Kamaszkritika a Budapest OFFról

Kamaszkritikusunkat, Marosvölgyi Nórát már ismerhetitek korábbi írásai kapcsán (itt és itt), fogadjátok szeretettel második kritikáját a Budapest OFFról!

tovább...

A kéményseprő tekintete

Kamaszkritika a Budapest OFFról

Fenyvesi Barnabás nem először ír nekünk, ezúttal a A lány és a kéményseprő című novellát ajánlja a Budapest OFF kötetből. Olvass tovább!

tovább...

A sokszínűséget ünneplő novelláskötet

Kamaszkritika a Budapest OFFról

A Budapest OFF novelláskötet a főváros ezer arcát mutatja be. A novellák szereplői úgy élnek benne, ahogy tudnak, ahogy a fiatalok élnek, de egy pillanatban szétválaszthatatlanul összekapcsolódnak a várossal. A novellákban hol megelevenedik a főváros története, hol eltévedünk benne, hol otthonosnak látjuk, hol folyton változónak, hol sírunk, hol nevetünk - olvasd el erről a különleges kötetről kamaszkritikusunk, Boukydis Anna véleményét!

tovább...

Sütihasználati beállítások