
Vigyázat, függőséget okoz!
Itt a nyár és akár Balaton, akár tengerpart, nyári tábor a program vagy a nagyszülőknél lesz üdülés, olvasnivalót mindenképp vinni kell! A vaskos könyvek szerelmeseitől elnézést kérek, de a nyárra könnyű, laza, jól illusztrált történeteket ajánlok, képregények formájában.
Miért jók a képregények?
A részletes illusztráció leköti az olvasót, hiszen a történet elmesélésében ugyanolyan fontos szerepe lesz, mint a párbeszédeknek. A fiatalok imádják, sokkal könnyedebb a sztori, ha a helyszínek, szereplők külsőségeinek leírása helyett a párbeszédre kerül a

Defoe Robinsonja részletesen illusztrálva rendkívül látványosan jeleníti meg Robinson szerencsétlen száműzetését, ugyanakkor szöveghűen, tartalmában változatlanul adja vissza azt. Persze ha már a műfaj szóba jön, Magyarországon az Asterix és Obelix sorozat kihagyhatatlan, a gallok kalandjai és a római légiók elpáholásai örök történelemleckének számítanak mindenki számára, aki valaha olvasta őket. A hazai szerzők közül pedig Kittenberger Kálmán Afrikai kalandjainak állít korhű emléket a Kittenberger – Fabriqué en Belgique.
Asterix és Obelix
Az Asterix, a gall a sorozat első része, melyből megismerhetjük a történet fő szereplőit, Asterix tanúbizonyságot tesz furfangos eszéről és nagy bátorságáról és végül maga Julius Caesar is megjelenik a kis gall falunál, hogy megígérhessek hőseinknek, hogy a konfliktusnak még közel sincs vége, akik vállalják a kihívást.
Az Istenek otthona felnőtteknek épp annyira szórakoztató, mint a fiatalabbak számára, ugyanis a rómaiak a kultúrájuk kiterjesztésével próbálják felőrölni a makacs gallok ellenállását.
Asterix és a Piktek során a tenger partra sodor egy jégbe fagyott pikt harcost, aki a messzi Kaledóniából, azaz skóciából származik. A gallok rokonaikként tekintenek Rómaiakkal bátran hadakozó piktekre és amint a fagyott harcos tudtukra adja, merre lakik, hőseink, Asterix és Obelix felkerekednek, hogy hazakísérjék barátjukat. Természetesen pikt földön is kalandokba keverednek de ne féltsük őket, amíg lehet rómait páholni a kedvük jó marad.
Hihetetlen történet az Óriás Körtéről

Kittenberger Fabriqué en Belgique

Kittenberger Kálmán, legendás vadász és Afrika kutató kalandor történetei minden bizonnyal mára már-már feledésbe vesztek. Ebben a történetben Kittenberger életének nagyobb eseményei, valós és kitalált magyar szereplőkkel jelennek meg a múlt század elejéről. A képregényben hősünk valamint két kísérő kalandora Afrika dzsungeleiben találkozik félelmetes vadállatokkal, gyilkolással, ellenséges katonákkal és végül a titokzatos robot orrszarvú misztériumára is fényt derítenek.
Klasszikusok képregényben

Defoe Robinsonja egészen hihetetlen képregény formájában. A részletes rajzok korhűen mutatják be a szigeten raboskodó férfi életét, ruházatát, állatait és azt az emberfeletti erőfeszítést, ami a túléléshez és végül hazajutásához vezet. Bár a képregény elsősorban párbeszédekre épül, Robinson naplóbejegyzései bőven elegendőek a képsorok leírására, ezekből ismerjük meg, hogyan készít használati tárgyakat, edényeket és ételt. Újabb példa arra, hogy az olvasás megszerettetésére rendkívül alkalmas ez a műfaj.
Tom Sawyer kalandjai is tempót vált, pörgősebb lesz a történet, egymást követik az események ugyanakkor semmi lényegi nem marad ki a regényből, Tom rengeteget játszik a barátaival, miközben udvarol Beckynek, Huckleberry Finn karaktere pedig bármilyen feldolgozásban illusztrációért kiált, mert szavakkal valóban nehéz leírni a szalmakalapos, szedett-vetett öltözékű, "legszabadabb" gyereket. A játék azonban nagyon is komollyá válik, amikor az ártatlan Potter-t gyilkosság vádjával küldenék a bitófa alá és Indián Joe haragja elől is nehéz lesz megmenekülni.
Poptropica - A térkép titka