Lakótelepi szafari
Ismerd meg Molnár T. Eszter könyvét!
Tudjátok, hogy ki az állatok királya? Nem, most már nem az oroszlán, hanem egy gyűrűsfarkú maki! És milyenek a tigrisek? Nem, valójában nem vadak, inkább félősek, náthásak, de mindenképp mozgékonyak és szépek. És hogy lesz egy beszédhibás kisfiúból hős? Na ezt már igazán nem árulom el, inkább olvassátok el Bali kalandjait!
A
Zseblámpás könyvek sorozatot már nem kell bemutatni, hamar a gyerekek (és ezáltal a szülők)
kedvencévé vált a felolvasott és önállóan elolvasható közötti átmenetet biztosító sorozatunk. Legújabb darabjának főszereplője
Bali, a kedves, de beszédhibája miatt némiképp bátortalan kisiskolás, aki városlakóként hipp-hopp egyszer csak
egy városi szafari kellős közepén találja magát. A zsiráf, a tigris és a gyűrűsfarkú maki a Főtanácsossal szeretnének beszélni, hogy a városi szafariparkban lakó állatok életkörülményein javítsanak. Bali sem érti eleinte, hogy ehhez miért pont rá van szüksége az állatoknak, de aztán
kiderül, hogy a beszédhiba adott esetben előny is lehet, mert a kisfiú ért az állatok nyelvén. Piri, az iskolatársa pedig „ért Bali nyelvén", így két állatgondozóval kiegészülve megalkotják a verhetetlen csapatot, hogy kellemesebb legyen a szafari parkban lakó állatok élete.
Kattints ide, és szerezd meg most!Így esik, hogy
Bali egyik nap még logopédiára jár és bujkál a piszkálói elől, a másik nap pedig már zsiráfálcát tervez és a városvezetőkkel tárgyal. Mindenféle “gyakorlati” problémával szembesülünk a könyvben, például hogyan fessünk fehérre egy tigrist, hogy fér be egy zsiráf egy panellakásba, és hogy fordítsunk egy királyi maki-beszédet egy fél városnak kisfiúként? Ebből is látszik, hogy
nagyon humoros, kedves könyvről van szó, amiben a valóság és a fantázia keveredik. Akárcsak a gyerekek fejében, világában.
Molnár T. Eszter remekül eltalálta az arányokat kaland és hétköznapok, humor és izgalmak terén.
Bali nehézségei nem szűnnek meg maguktól, és a kalandjai végén is oda kell figyelnie arra, hogy szépen beszéljen és artikuláljon, ami néha fárasztó.
De megtanul máshogy nézni magára, a beszédhibájára, előnyt kovácsolni abból, ami pusztán hátránynak tűnt eleinte. Sőt, az egykori piszkálói és a barátai is máshogy néznek Balira a történtek után.
Önálló olvasásra, esti felolvasásra egyaránt alkalmas Bali és az állatok története.Az olvasással épp ismerkedő korosztály nagyon fogja élvezni ezt az egyszerre ismerős, és egyszerre feje tetejére állított világot.
A hangos nevetés garantált olvasás közben!
Viola Bea cikkét olvastad.
Tedd kosárba a kötetet!