Ahogyan a gyerekek az árnyékokon ugrálnak hazafelé

interjú Marosvári Tamás játékfejlesztővel

Ritka eset, pedig mindig nagyon jó a végeredménye: amikor először van a könyv, a mese, és abból lesz a társasjáték. Az Árnyékmókus így készült – meséli a tervezője. Ráadásul nem is akármilyen meséből készült ez a szuper ovisoknak szóló társasjáték: Berg Judit Maszat- és Sári-meséiből ismert Sári kalandjait dolgozza fel.

Tudd meg, honnan jött a játék ötlete, hogyan készült, és kiknek ajánlja leginkább a készítője!

kep-copy.jpgMarosvári Tamás játékfejlesztőA Pagony Játékkiadóhoz beérkezett társasok általában nem kapcsolódnak egy sorozathoz, a mechanika csak a szerkesztés folyamata alatt találja meg a hozzá leginkább illő karaktereket, világot. Az Árnyékmókus esetében azonban ez nem így volt, úgy tudjuk, ez a társas már a nulladik pillanatban a Sári-mesékhez kapcsolódott. Mesélnél erről egy keveset?

Valóban így van, ezt kimondottan a meséhez készítettem. Onnan indult, hogy az előző játékommal a KalandoZOO-val egyszerre volt az Árnyékmókusok (a Sári és a mókusok c. mesekönyv egyik meséje) bemutatója is, ami nagyon tetszett a legkisebb lányomnak, így sokáig azt olvasgattuk. Előbb-utóbb pedig kedvet kaptam hozzá, hogy csináljak egy játékot Sárinak is. Ahogyan a gyerekek az árnyékokon ugrálnak hazafelé, hogy ne érezzék a fáradságot, nagyon megfogott, mert ismerős helyzet, amikor egy kirándulás végén újabb és újabb ötleteket kell kitalálni, hogy eljussunk az út végére a gyerekekkel. Innen indult az öltet, hogy ebből lehetne egy aranyos játékot csinálni.

Itt tudod kosárba tenni!


arnyekmokus_3d_crop_jav.pngAmikor egy társasjátékot tervezel, általában mi van meg először a fejedben? A narratíva vagy a mechanika? Esetleg valami egészen más?

Nálam mindig a téma az első. Sokkal jobban tudok azonosulni a játékokkal, ha a téma megfog és érdekes számomra. Általában, ha van valami olyan témakör (ez leginkább a történelem vagy a természet), ami éppen jobban foglalkoztat, akkor megpróbálok valami olyan mechanikát kerekíteni hozzá, ami leginkább illik rá. Persze volt már olyan, hogy egy ötlethez kialakított mechanika aztán egy másik játékban kötött ki, de ez a ritkább nálam.

Kiknek ajánlanád az Árnyékmókust? Kik fogják szerinted a legjobban élvezni?

Igazából minden óvodásnak, mert egy, gyors pergős játék, amit együtt játszhat a család, úgy, hogy a legkisebbeknek sem kell kimaradni belőle. Akik pedig ismerik Sárit és Maszatot, azoknak biztos külön öröm lesz velük és kedvenc kis barátaikkal hazaugrálni.

arnyekmokus_02_jav.jpgDolgozol most valamilyen társason?

Mindig. Ötletek folyamatosan vannak és párhuzamosan több játék is készül. Ezek elég széles palettán mozognak. Van a nagyon összetett környezetvédelmi problémákkal foglalkozó játéktól egészen a gyerekjátékig, és ahogy mindig, olyan is, ami a lányaimnak készül.
Az utóbbi időben közelebb áll hozzám a környezet, az állatok és természetvédelem témaköre, de az egyik régi tervem, hogy a két kedvenc témámat összehozzam és az Állatkert történetét feldolgozó játékot készítsek.

Rendeld meg itt a játékot!

Ha nem szeretnél lemaradni az újdonságainkról, akcióinkról és különleges programjainkról, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapcsolódó termékek

Kapcsolódó cikkek

  • Milyen a tökéletes első társasjáték?