Színek, hangok, szagok, bogarak, környezetismeret, állatok, városok, történelem – ebben a válogatásban olyan izgalmas játékokat találhattok, amelyek amellett, hogy szórakoztatnak, a kimeríthetetlen felfedezésvágyat is kielégítik és még fejlesztenek is. Meg tudod különböztetni a zajos utcát a mesebeli falutól? Szeretnéd fejleszteni a memóriádat, és érdekes tényeket megtudni különböző találmányokról? Vagy netán megszállott bogárrajongó vagy, aki közelről szereti szemlélni az ízelt lábakat és kitinpáncélokat? És azt vajon tudod, hogy a kamerát vagy a teafiltert találták fel előbb?Navratil Dominika ajánlóját olvasod.
A
Granna Érzékek sorozatában találhatod a
Szimat, a
Bim-Bam és a
Szivárványjátékokat. A legszuperebb szerintem a
Szimat, ahol a
különböző illatok kis fiolákba zárva várják, hogy felismerjék őket, és a megfelelő képekhez párosítsák. Felismerheted benne a frissen nyírt fű illatát, vagy az illatos rózsáét, de még számos más szagot (nem biztos, hogy mindegyik kellemes!) is megszimatolhatsz.
A
Bim-Bam, ahogy neve is sugallja, a hangok világába kalauzol. A játék menete hasonló,
a megfelelő képekhez kell párosítani a dobozban található CD-n hallható hangokat.Adott pár kontextus: a zajos utca, a koncertterem, a mesebeli falu és óvoda – ezen a négy helyszínen sok-sok különböző hangot hallhat az ember, amik felismerése és memorizálása a játék célja. A
Szivárványpedig
három korosztálynak is tartogat meglepetést. Míg a
kicsik "csak" a színeket tanulják meg, a nagyobbaknak már memória- és koncentrációskészség-fejlesztő feladatokat is tartogat a készlet.
Ehhez hasonlítható a Keller&Mayer
Játszva megismerjük a… játéksorozata. Ezekkel a játékokkal a gyerekek érdekes és izgalmas ismeretekre tehetnek szert. A bevásárláson keresztül az évszakokon át az óráig hétköznapi dolgok elsajátításában segít, és kipróbálhatják magukat az élet sok területén.
A
Játszva megismerjük a foglalkozásokat például három darabos kirakók segítségével szemlélteti a különböző munkaterületeket a gyerekekkel, ahol a lényeg az, hogy logikai kapcsolatot tudjanak felfedezni a feladatot végző ember és a munka eredménye között. A
Játszva megismerjük az órát a napszakokhoz köthető tipikus tevékenységek képeivel vezeti rá a gyerekeket az óra használatára. Ilyen és ehhez hasonló játékok még a
vadállatos,
háziállatos,
színes,
formásés
betűs csomagjai a sorozatnak.
De ha egy olyan izgőmozgót szeretnél órákig lefoglalni, akit minden érdekel, ami mozog, akkor a
Bogárnézőtégelyek, a
periszkópés a
távcsővel és iránytűvel kombinált nagyító, más néven Többfunkciós optikai eszköz a neki való játék. Ezekben az a szuper, hogy kimozdít a négy fal közül, és a természetben található sok kis apróságra hívja fel a figyelmet. Csodálkozzatok rá a világra!
Bónusz tipp: Már kapható a Legyél te is bogárvadász!című könyv, amiben nagyon izgalmas kísérletek vannak a bogarakkal kapcsolatban, például lepkéknek állíthtsz vele fénycsapdát! Egy melléklet is van benne a magyarországi fajokról!
Ha a memória fejlesztése a cél, akkor pedig a
BrainBoxa legtutibb választás. Ebben a játékcsaládban az a jó, hogy
minden doboz más témakört ölel fel, így ki tudod választani a szívedhez legközelebb állót.
Kisebbeknek a számok, a betűk, a színek és az állatok, a farm megismerését tartogatja a játék. Az
Első képeim pedig átfogóbb, több témakört ölel át, amik az ovisokat foglalkoztatják. Ebben is az a cél, mint a többi kockánál:
10 másodpercig figyelsz egy kártyát, aztán megválaszolod a dobókocka segítségével kidobott kérdést.
Nagyobbaknak van találmányos, világtörténelmi, környezetismereti, a világ országait, városait bemutató BrainBox, illetve nem rég jelent meg
magyar és angol nyelven is a
Magyarország/Hungary, aminek segítségével
országunk kultúrájáról, történelméről, híres feltalálóiról deríthetsz ki érdekességeket!
A
Timelineegy olyan játék, aminek segítségével
megtanulhatod a történelmet folyamatként szemlélni, és a fejünkben lévő sokszor ismert, de
térben és kultúrában merőben eltérő eseményeket, embereket elhelyezni az időfonalon.
A játék célja, hogy egymáshoz viszonyítva sorrendben tegyük le a kártyákat egy közös idővonalra, így nem csak új ismereteket szerezhetünk, de többszöri újrajátszás esetén akarva-akaratlanul memorizáljuk is a kártyákon található információkat. Ennek a játéknak a mintájára alkották meg a
Cardline-t is, ahol
az állatokat tudjátok egymáshoz viszonyítani testhossz, élettartam vagy súly alapján.
Ismeretterjesztés és játék? Csak együtt érdemes a kettőt! Lapozz a ThinkFun szemlénkre, hogy ne maradj le a legjobbakról!
Olyan játékot keresel, amit a nyaralásra is magaddal vihetsz? Ismerd meg a kedvenceinket!
Érdekelnek a legújabb ismeretterjesztő könyvek? Akkor lapozz a szemlére!
Szívesen tanulsz a gyerekkel angolul? Akkor
olvasd el a cikkünket!