11 dolog, amit próbálj ki decemberben!

És hozzá 11 szuper könyv!

Itt a december, és ahelyett, hogy lelassulna körülöttünk az idő, azt vesszük észre, hogy elfut mellettünk minden és mindenki. Pedig a decemberi időszak sok kellemes meglepetést tartogathat a szürke hétköznapokon is, ha megengedjük magunknak azt a luxust, hogy nem rohanunk, hanem kiélvezzük a pillanatot. Az adventi naptárt ne csak édességekkel és apró játékokkal töltsd meg, hanem közös programokkal is! Adunk pár ötletet, ami meghittebbé teszi majd a következő heteket, olvass tovább!

tovább...

A boszorkánycica lett az évtized gyerekkönyve!

Pagony könyvek a Merítés-díj shortlistjén!

Hatalmas öröm és büszkeség ért minket: Harcos Bálint A boszorkánycica című könyvét az évtized gyerekkönyvének választotta a Merítés-díj zsűrije! Szeretettel gratulálunk!
A shortlisten is sok-sok könyvünk szerepel, most az összeset összegyűjtöttük nektek!

tovább...

Ezt olvasd fel nagyoknak!

Esti mesék kisiskolásoknak

Felolvasásra, vagy önálló olvasásra kerestek? Gyakran tesszük fel ezt a kérdést a boltban, amikor egy bizonyos korosztálynak ajánlunk könyveket. Van ugyanis egy korszak a gyerekek életében, amikor a szövegértésük és a mese-igényük két nagyon különböző irányt vesz: amikor elkezdenek olvasni tanulni, illetve amikor már tudnak, de még mindig kezdő-haladó olvasók. Ilyenkorra jutottak el az esti mesék hallgatásában oda, hogy már összetett, izgalmas szövegeket is be tudnak fogadni, és mennének is tovább ezen a vonalon. Önállóan olvasva viszont még nem tudják ezeket befogadni, a kifejezetten nekik szánt kezdő- és haladó olvasó könyvek pedig másra valók, nem elégítik ki ezeket az igényeket.

tovább...

A norma sokszínűsége

Különbözőség és azonosság a gyerekkönyvekben

A gyerekek korán megtanulják, hogyan zajlanak a mindennapok, megtanulják az élet alapvető szabályait, egyre többet tudnak meg az őket érintő eseményekről, folyamatokról, szokásokról, de új közösségekhez csatlakozva megismerhetnek olyan élettörténeteket, amelyekkel eddig nem találkoztak. A kérdés, hogy mikor kezdjünk arról beszélni, ami őket személyesen nem érinti, de találkozhatnak az adott problémákkal, miközben járnak-kelnek a világban.

tovább...

A meseregény, amit olvasva minden kritikus toll után kapott

Tudd meg te is, miért szerették A Kóbor Szállót!

Amikor megjelenik egy könyv, a szerzőktől a Pagony-csapatig mindenki várja, mit fognak hozzá szólni az olvasók és a kritikusok, milyen recenziók és visszajelzések jelennek meg róla. Pláne, amikor egy olyan jelentős, aktuális társadalmi kérdéseket taglaló, a meseregények határait feszegető, varázslatos és érzékeny könyvről van szó, mint amilyen A Kóbor Szálló.

tovább...

A gyerekek nem néznek félre

A Kóbor Szálló szerzőjét kérdeztük

Hajléktalanokkal való találkozáskor a gyerekekben rengeteg kérdés fogalmazódik meg, melyekre felnőttként is nehéz megfelelő választ találni - szeretjük is ezt a témát a szőnyeg alá söpörni. A Kóbor Szálló története kapcsán könnyebben beszélhetsz arról, mit jelent hajléktalannak lenni, miért kerül valaki ilyen kiszolgáltatott helyzetbe, és hogyan lehet önzetlenül segíteni a rászorulókon. Molnár T. Eszterrel beszélgettünk.

tovább...

Vajon hol alszik az, akinek nincs otthona?

Hajléktalanság a mesekönyvekben

Molnár T. Eszter legújabb könyve egy nagyon aktuális, ám annál szomorúbb témát állít középpontba úgy, hogy a különböző szereplők – legyen szó akár emberről vagy állatról – gondolatain és érzésein keresztül bárki belehelyezkedhet abba, milyen napról napra otthon nélkül boldogulni a világban.

tovább...

Hetedhét Hugó és a többiek

Molnár T. Eszter szokatlan és jelentős témát választott meséjéhez

Különleges történet Molnár T. Eszteré. Olyan témához nyúl, olyan hősökkel, amely példátlan a gyerekirodalomban, de rendkívül ritka a felnőtt művészetben is. Hajléktalan emberek világába kalauzol a regény, amiben harmonikusan keverednek a valóságos és meseszerű elemek. Olvasd el ajánlónkat!

tovább...

Sütihasználati beállítások