Gyerekkorom minden nyara a legjobb volt!

Mit csinál a szerző nyáron? 20. rész – Interjú Vadadi Adriennel

Vajon hogyan tölti a nyarakat Vadadi Adrienn és milyen gyerekkori nyári emlékei vannak? Ezen a héten a Leszel a barátom? és az Óvodás lettem sorozat szerzője osztja meg veletek nyári élményeit, és az interjút rendhagyó módon egy téli nyaralás fotói kísérik.

tovább...

Napló-képregény-csoda

Kamaszkritika a Lídia sorozatról

A leghálásabb szerep talán, amit egy ilyen könyvhöz kezdő író magára ölthet, egy tizenéves diák alakja. Ugyanis ebben a korban napi szinten temérdek új impulzus éri az embert, amire (akármennyire tagadtam én is akkoriban, hogy túlzó módon reagálnék) igenis szélsőségesen hajlamosak reagálni a fiatalok. Adott tehát a sokszínű téma, az életkorból fakadó változékonyság a karakterfejlődéshez, így Gévai Csillának már csak saját egyediségét, illetve a főhőse egyéniségét kellett hozzátennie, hogy megszülethessen a Lídia, 16, majd a Lídia, 17.

tovább...

Polli 2. kamasz szemmel

Milyen regényt ajánl a kamaszkritikusunk?

Guus Kujier Polli című regénysorozata a felnőtteket és a kamaszokat egyszerre ejtette rabul. Nem véletlenül: friss, élő és minden mozzanatában szépirodalmi mű. Ha kíváncsi vagy, milyen a regény kamasz szemmel, akkor kattints ide és olvasd el!

tovább...

Kártyák akcióban!

Gyorsaság, kreativitás, logika az egész családnak

A nyaralás alatt nem egyszerű mindig bevetni egy mindenki számára érdekfeszítő játékot. De talán nem is ez a legnagyobb baj, hanem az, hogy nem fér be minden gyerek minden kedvence a bőröndbe. A mi kedvenc nyaralós játékaink a kártyák, amik egyrészt kis helyet foglalnak, másrészt az egész társaságot játékba hozzák. Olvasd el a szemlét, hogy megtaláld azt a paklit, amit kifejezetten nektek találtak ki!

tovább...

Sorozatok akcióban

Te melyikre vagy rákattanva?

Miért szeretjük a sorozatokat? Például azért, mert a szívünkhöz nőtt szereplők sorsát sokkal tovább figyelemmel kísérhetjük, mint ha csak egyetlen regény szólna róluk, és azért, mert a téma sokkal mélyebb és részletesebb kifejtésére van lehetősége a szerzőknek, és így komplexebb világot teremthetnek az olvasó számára. Itt az idő, hogy belekezdjünk egy sorozatba, mutatjuk a kedvenceinket!

tovább...

Értse meg Hannácska, ez egy felháborítóan józan város!

Kamaszkritika az Időfutár sorozatról III.

Azért szeretnék király lenni, mert féktelen hatalomvágy tombol bennem. Kötelezővé akarom tenni, hogy mindenki azt csináljon, amit akar. Törvénybe fogom iktatni, hogy mindenkinek azt kell szeretnie, akit tud, úgy élnie, ahogy jólesik neki, és olyannak lenni, amilyen. És aki nem engedelmeskedik, az életfogytig tartó szabadságra lesz ítélve.

tovább...

„Ne merj letenni” feeling

Kamaszkritika az Időfutár sorozatról II.

Ez a regény egy tudományos, ám de nagyon szórakoztató, fiatalos mű. Az időutazás igazán különlegessé és izgalmassá tette. Ha a mondanivalójáról, a tanulságairól szeretnénk beszélni, elsősorban ezeket sorolnám fel.

tovább...

Hogyan jut haza Hanna?

Kamaszkritika az Időfutár sorozatról I.

Hanna most élőben részt vehet az igazi Varázsfuvola próbáján, ez azért vicces mert mielőtt elutazott volna 2012-ből, az osztályával is a Varázsfuvolával bajlódtak. Ráadásul most Wolfgang Amadeus Mozart-tal, ,,Wolfi”-val is találkozik. Ám az eddig barátságos, kedvesnek tűnő Sanyi bácsi most mégis gyanús lesz. Mit csináljon Hanna egyedül a 18. században Kempelen Farkas és Wolfi társaságában? Ezek a hírességek ugyan a 21. századból nézve különlegesek, de akkor átlagos embernek számítottak. A pestis tombol a városban ezért mindenki bort iszik, hogy legyőzze a betegséget (még a kiskorúak is).

tovább...

Madarak és tücskök alapozzák meg a hangulatot

Mit csinál az illusztrátor nyáron? 19. rész - Interjú Agócs Írisszel

Több éve fut egy nyári cikksorozat a Pagony blogon, ahol a szerzőket, illusztrátorokat faggattunk arról, hogyan-mivel töltik a szabadságot. Az idei szezont ezúton megnyitjuk, és elsőként Agócs Írisz ír nyári élményeiről.

tovább...
Sütihasználati beállítások