
Mesék izgő-mozgó ovisoknak
Az ovikezdés nemcsak a gyerekeknek nehéz, sokszor a szülőknek is komoly kihívást jelent. A 3-5-8 preces mesék legújabb része szuper kiindulási pont lehet az erről való beszélgetéshez, ugyanis az oviba készülők megtudhatják belőle, hogy milyen izgalmas kalandok várnak rájuk! Nálatok is szaladgál egy vagy több izgő-mozgó, aki már alig várja a szeptembert, vagy éppen aggódik, milyen változásokat hoz az ősz? Olvass tovább, és készüljetek fel közösen az ovikezdésre!
Ebben a mesekönyvsorozatban az a legszuperebb, hogy a fáradt szülők is bátran felcsaphatják, egy 3 perces mesére egy kimerítő nap végén is egészen biztosan jut idő. Olvashatunk egy, vagy több rövidebb mesét, vagy kedvünktől (és energiaszintünktől függően) akár egy hosszabbat.
A sorozat legújabb részében pedig arra is gondosan ügyelt a szerző, Shaudinn Jasmin, hogy a különböző hosszúságú – 3-5-8 perces – mesékben megjelenő vicces és izgalmas helyzetekben minden ovis magára ismerhessen. A mesék ráadásul teljes mértékben a mai korhoz igazodnak, életszerű helyzeteket jelenítenek meg, minden megtalálható bennük, ami a mai, modern családokra jellemző, így a gyerekek a mesehallgatás során ismerős és sokszor valós élethelyzetekre csodálkozhatnak rá. Az olvasott történetek nemcsak szórakoztatnak, de közben érzékenyítenek is, észrevétlenül elfogadásra és empátiára nevelnek.

A versenyt hirdető plakáton egy apuka szerepel, amint lobogó hajjal ül egy versenyautón. Ezt pár ovis kissé rossz néven veszi, mivel többüknek csak anyukája van. Szerencsére, mint minden történetben, a feloldás itt is megtörténik és később az apuka mellé rajzolnak egy autóversenyző anyukát is.

Ha már van ovis a családban, vagy most készültök oviba és izgatottan várjátok a kezdést, ezek a mesék sokat megkönnyíthetik, hogy elkzedjetek beszélgetni a témáról.