
Tanuljatok játékosan angolul
A gyerekek agya olyan, mint a szivacs. Több kutatás is bebizonyította, hogy 17-18 éves korig a legjobb a gyerekek nyelvbefogadó-készsége, az első 12 évben pedig kifejezetten könnyen tudnak új nyelveket megtanulni. Ami már csak azért is fontos, mert a nyelvtanulás javíthatja a kognitív képességeket, a memóriát, a problémamegoldó készségeket, sőt potenciálisan késleltetheti az életkorral összefüggő kognitív hanyatlás, vagyis a demencia kialakulását. A könyvek pedig nagyszerű támaszt jelenthetnek egy új nyelv elsajátításában: szórakoztatóan, szinte észrevétlenül csempésznek új szavakat a meglévő idegennyelvi szókincsbe. A Pagonynál angol nyelvű könyvek széles választékát találjátok, megmutatjuk a legmenőbbeket.
Julia Donaldson könyvei angolul
A gyereked fejből fújja A graffalót, a Csodakukacot vagy a Bandita Patkányt? A nyelvtanulás egy már régóta bevált módja, hogy egy már ismert anyanyelvi szöveget más nyelven is elolvasunk. Ha a gyereked már amúgy is rajong Julia Donaldson verses meséiért, esetleg Axel Scheffler illusztrációiért, próbáljátok ki őket eredeti nyelven!
Elérhető angolul többek között a Zog, a sárkány, a Patrik, a pingvin, a Pikó, a nagyotmondó kishal, vagy a Kvirtek és kvartok.
Ujjbábos interaktív könyvként elérhető Bot Benő, Csodakukac és Zog története is.
Ha több gyakorlásra vágytok, ismerjétek meg a könyveken alapuló foglalkoztatókat is!
Matricás foglalkoztatóként (ezzel nemcsak a gyereked angol nyelvtudását, hanem matematikai, logikai készségeit is fejlesztheted) megtalálod többek között Bot Benő, Patrik, a pingvin, Zog, Az öt csúfság, vagy az utcazenész cirmos történetét feldolgozó füzetkéket.
Kisebbeknek szuper böngészők is elérhetőek Julia Donaldson műveiből: Kvirtek és kvartok, Bot Benő, Csodakukac. A legkisebbek kezébe pedig tökéletesen illenek a puha filcből készült fülecskékkel ellátott „kukucskálós” könyvecskék: Zog, Bot Benő.
Ezt még felsorolni is sok volt, és nem is értünk a végére! Ha érdekel, ide kattintva végigböngészheted az ÖSSZES angol nyelvű Julia Donalson-könyvet.
Legkisebbeknek
Nyelvtanulás: minél korábban, annál jobb? Igen!
Nemcsak a kommunikációs és nyelvi készségeket fejleszti, hanem a memóriát is erősíti, kulturális tudást hoz létre és hosszútávon javítja a figyelmet. Ezek nemcsak a korai tanulásban játszanak szerepet, hanem olyan készségek is, amelyeket a gyereked egész életében használni fog.
Régi tévhit, hogy a korai idegennyelv-tanulás késlelteti az anyanyelv elsajátítását, de ezt már több kutatás megcáfolta: az idegennyelv-gyakorlás a legkisebbeknek minden nyelven fejleszti a kommunikációs készségeiket, és hozzájárulhat az anyanyelv gyorsabb elsajátításához is. Ezek a könyvek mind interaktívak, tili-tolik, felnyitható ablakosak, hogy teljesen lebilincseljék a gyerekeket.
Mit ajánlunk a legkisebbeknek?
Slide and see (sorozat)
Very first words library (sorozat)
Don’t tickle! (sorozat)
Little Lift and Look (sorozat)
Kisiskolásoknak
Ez az a korosztály, akik már gyakran elkezdték az angol nyelv tanulását az iskolában, és az alábbi szórakoztató, rövid, vicces történetek (amelyek sokban hasonlítanak a magyar közönség által már ismert és kedvelt Zseblámpás Könyvekhez) segítenek abban, hogy a gyereked szórakozva sajátíthatja el az angol szavakat.
Nézzétek meg ezeket a sorozatokat, köteteket:
Anisha the accidental detective (sorozat)
Billy and the mini monsters (sorozat)
Izzy the Inventor (sorozat)
First Illustrated English Dictionary
Young Reading (sorozat)
(Kis)kamaszoknak
Kiskamasz-korban sok gyereknél előkerül az angol nyelvű médiafogyasztás. Néhányan angolul néznek filmeket, hallgatnak zenét, angol nyelvű közösségi médiás „influencereket” követnek, így szókincsük nagyon gyorsan növekszik. Hogy biztosak legyünk abban, hogy a gyerekünk nemcsak a szavakat, hanem azok írásmódját is ismeri, mutatunk pár könyvet:
Cogheart
A boy called hope
The house with chicken legs
Shadow Chaser
