A Válogatós kétségkívül a LEGJOBB versválogatás, ami az elmúlt időszakban a kezembe került. Versek dudorászásra, éneklésre, gagyogásra, motyogásra, betűzésre, Mikulásvárásra, anyák napjára… Gyakorlatilag mindenféle alkalomra találunk benne valamit! Szédítően sok vers több mint 70 költőtől, a legnagyobb gyerekszakértőktől: Varró Danitól, Lackfi Jánostól, Bartos Erikától, Tandori Dezsőtől, Nemes nagy Ágnestől… Következzen a 300 magával ragadó vers közül a legeslegjobb hat!
tovább...Virág egyszerre átlagos és különleges, így mindenki képes belebújni a bőrébe. Bár nem hinném, hogy én képes lennék az ő komolyságával és lelki nyugalmával élni az életét. Tetszett a naplójában, hogy nem úgy kezdődik, hogy: "Bakos Virág vagyok. Az anyukám meghalt, amikor 2 éves voltam és az apukám azóta egyre többet iszik. Az öcsém agresszív és hackerkedik, a nővérem meg most rontja el az életét."
tovább...Képzelj el egy tizenöt éves lányt 2015-ben, Budapesten. Álldogál egy üzletben, unalmában talán a haját igazgatja, talán az okostelefonját nyomkodja, talán szelfit készít. Magabiztosnak látszik, egészen addig, amíg meg nem szólal: „...hiába leszek nemsokára tizenöt éves, lapos vagyok, vékonyak a lábaim, a hajam kócos, az orrom meg görbe, és akkor is sorba kell állnom, ha egyedül vagyok a boltban.” De a Stand-up! főszereplője és történetének mesélője, Virág mégis más, mint egy átlagos kamaszlány. Sokkal vagányabb, sokkal viccesebb és sokkal kócosabb, bár a vasárnapokat ő is utálja.
tovább...Ha te is régóta vágyódsz a gejzírek birodalmába, akkor kóstolj bele az izlandi gyerekirodalomba! Lendületes humor, a tabutémák felszámolása, komoly témák 88 oldalon keresztül. Olvasd el (kissé spoileres) ajánlónkat a Randalín és Mundiról, a díjnyertes könyvet keresd a boltokban!
tovább...A tizenöt éves Virág családja majdnem normális. Van egy csinos, divatbolond nővére, Vera, egy kocka öccse, Misu, és persze ott az apja, aki ugyanolyan, mint a legtöbb apa, csak egy kicsit talán többet iszik a kelleténél. Minden nap, minden hétvége ugyanúgy telik: bolondozás az osztálytársakkal, sok-sok mosogatás otthon, és hosszú csetelések Virág legjobb barátnőjével, Lilivel. Ám ahogy Virág egyre többet beszélget Danival, úgy lesz Lili és a többi lány egyre elutasítóbb vele... Olvass bele a most megjelent Stand-up!-ba!
tovább...Nemrég bemutattuk nektek a Pagony téli újdonságait, most pedig megmutatjuk, milyen könyvekkel indítjuk a tavaszt! Négy már meg is érkezett a boltokba, további kettőt pedig nemsokára a kezetekben foghattok! Hamarosan pedig azt is megtudjátok, milyen újdonságokkal készülünk a közelgő könyvfesztiválra...
tovább...Egy feminista disztópia, egy könyv az iskolai zaklatásról, egy izgalmas családregény, egy sci-fi- és disztópia-ötvözet és egy ízig-vérig lányregény... Összeszedtük a könyvesboltok polcain lévő legújabb 14+-os ifjúsági könyveket – találd meg a neked valót!
tovább...Sokan sokféleképpen dolgozták már fel az iskolai kiközösítés és zaklatás témakörét, ám általában (érthető okokból) az áldozat szempontjából látjuk, olvashatjuk a történteket: viszonylag ritka, amikor a zaklató az, akivel azonosulni tudunk. A 7 nap nemcsak hogy bevonja az elkövetőt is az elbeszélők közé, ennél is tovább megy: egyedülálló módon mind az áldozat, mind az elkövető szemszögét bemutatva meséli el a történteket. Eve Ainstworth-höz hasonlóan mi is kettős mércével, egy fiú és egy lány szemével elemeztük a könyvet, és ezen keresztül az iskolai zaklatást: a témát, amit nem szabad a szőnyeg alá söpörni. Ács Dániel és Bánáti Anna ajánlója.
tovább...Egy jó könyvről könnyű lelkes ajánlót írni, egy olyanról viszont, ami az ISZONYÚ JÓ kategóriába esik, már egy fokkal nehezebb, főleg, ha az ember nem akar lelőni egyetlen poént sem. Mindenesetre megpróbálkozom azzal, hogy átadjam, miért is ennyire zseniális Neal Shusterman és Eric Elfman könyve: szpojlermentes ajánló következik az Akcelerátus-trilógia befejező részéről, a Hawking folyosójáról, és arról, hogy miért fog ugyanúgy tetszeni egy tizenkét éves fiúnak, mint egy huszonéves lánynak.
tovább...