
Ki rejtőzik az álarc mögött?
Közeledik a farsangi bulik időszaka, amit lelkesedéssel várnak kicsik és nagyok egyaránt. Sokszor még felnőtt fejjel is nagyon érdekes egy fiktív karakter, kedvenc színészünk vagy egy mitológiai alak bőrébe bújni, de a gyerekek számára mindez különösen izgalmas élmény. Felszabadító ereje mindkét esetben ugyanabban a pszichológiai jelenségben keresendő. De miben is rejlik a beöltözés pozitív hatása?

Nem csupán emiatt érdemes különös figyelmet fordítani a farsangi időszakra! A gyerekek képzelőereje, mozgáskultúrája és számos kognitív képessége rengeteget fejlődik a szerepjáték által, ezek pedig elengedhetetlenek az egészséges személyiségfejlődéshez. Láthatjuk, hogy rengeteg pozitív hatása van a jelmezes buliknak, ezek közül a legfontosabb mégis a játék.
Miért fontos, hogy a gyerek minél többet játsszon, minél különfélébb helyzetekben?
A dán gyereknevelés módszere csak néhány éve vált ismertté hazánkban, de azóta egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Akik megismerkednek az alapjaival, látni fogják, hogy semmiféle eddig ismeretlen elméletről nincs szó, egyszerűen csak az empátiát, a gyerekszeretetet, az elfogadást, a csapatmunkát alkalmazzák módszeresen. A módszer egyik alappillére pedig a játék. Amikor a gyerekek játszanak, nem csupán a képzeletük fejlődik, hanem megfelelő irányítással toleranciát tanulnak, és elsajátíthatják a csapatjátékhoz elengedhetetlen képességeket is. Megtanulhatnak úgy játszani, hogy az minden résztvevő számára élvezetes legyen. A játék arra is jó, hogy megtanuljanak a másik emberhez alkalmazkodni, kezelni tudják a problémákat, és megvalósítani a céljaikat, különféle élethelyzetekbe való beilleszkedéssel.
Érdekel a dán gyereknevelés? ITT találsz róla egy szuper könyvet!

Marci és barátai bevezetik a kicsiket a farsangi mulatságok jellegzetes iskolai eseményeibe, mint jelmezverseny, zene és tánc, finomságokkal megrakodott asztalok, közös ünneplés. De részesei lehetünk a gyerekek közötti örökös versengésnek is, valamint átélhetjük Marcival a jelmez és álarc mögé rejtőzés minden izgalmát és felszabadító erejét is. Marci nem csupán arra döbben rá, mennyi bátorsága van egy medve bőrében, de egy szerepcsere alkalmával azt is kipróbálhatja, milyen érzés az osztálytársa, Bálint helyzetében lenni a közösségben.
Az izgalmaknak még itt sincs vége! Marcival fényt deríthetsz egy rejtélyre is, ami egy titokzatos robotjelmezbe öltözött alak körül forog. A Marci és a farsangot ajánlom minden kisiskolásnak (főleg ha még bizonytalan, minek öltözzön), de óvodáskorú gyerekeknek felolvasásra is tökéletes. Könnyed, mégis izgalmas olvasmány az egyik legvarázslatosabb ünnepünkről.

Érdekel a Most én olvasok-sorozat többi része? ITT megtalálod!
Tudni szeretnéd, milyen a jó első olvasós könyv? Akkor ide nézz!
Felhasznált forrás: https://pszichoforyou.hu/dan-gyerekneveles/