
Kavicskalandok
A Babaróka-sorozat történetei olyanok, mint egy hordozókendő: színesek és pihe-puhák. Megtartanak és körülölelnek, legszívesebben mi is beburkolóznánk a Kiss Judit Ágnes teremtette világba. Babaróka kis olvasóival együtt nő, formálódik, de ugyanúgy a kedvencünk marad a sorozat hetedik kötetében, a Babaróka kövecskéiben is. Tudj meg mindent az új könyvről ebből a cikkből!
Persze van, amin ő sem tud segíteni. Az óvodaváltás például sosem könnyű egy kisróka vagy kisgyerek életében. A barátait hátra kell hagynia, és merőben új szabályoknak kell megfelelnie. De van még ennél is keményebb dió Babarókáék életében: a kisróka a saját bőrén kénytelen megtapasztalni és megtanulni, mit jelentenek a járvány, karantén és hómofisz szavak, és mindezen jelenségeknek a jó és rossz oldalával is megismerkedik.
Tedd kosárba az új Babaróka könyvet!
Ez a felnőttek számára sem egyszerű megoldandó helyzet, de legalább enyhíteni lehet a következményeken. Mamarókáék meg is teszik, kitalálják, hogy érezzék jól magukat - és nem csak a rókacsaládra, de a szomszédokra is gondolnak közben.

Milyen jó, hogy ezeket ki lehet mondani! Hogy nem kell letagadni, nem kell megijedni tőle. Beszéljünk róla, hogy most kicsit nehéz, de odafigyelünk egymásra, így hamarosan könnyebb lesz. A Babaróka mesék tulajdonképpen felnőtteknek szóló terápiás mesék is egyben.
Olvass el egy mesét a kötetből!
A történetek ebben a kötetben már kissé hosszabbak. Négy nagy fejezetbe tömörülnek számmal jelölve. A hordozókendő történetei a nagytesóságot járják körül: mi hiányzik Babarókának a babakorszakból, miért örül Mamaróka mégis, hogy kisrókája már nagy.

A járvány fejezet történeteiben Babaróka és családja a vírus következményeivel birkóznak. Miért könnyebb és miért nehezebb is egyszerre a hómofisz, mint a rendes hétköznapok?
A kistesóban pedig nagy izgalom éri a családot, hiszen Apróka kavicsot nyel! Az ijedtségre Mamaróka nagyon emberien reagál: átgondolatlanul megszidja Babarókát. Bizony, a szülők is hibázhatnak, pláne éles helyzetekben. De sikerül megbeszélni, Mamaróka bocsánatot kér, és Aprókának sem lesz semmi baja végül.
Kiss Judit Ágnessel beszélgettünk. Kattints ide az interjúért!
Ebben a kötetben már Babaróka apukája is nagyobb szerepet kap, mint a korábbiakban. A régi hordozóban kirándulni viszi Babarókát, amikor ő elirigyli Aprókától a hordozókendőt. A hómofisz során pedig nagyobb szerepet kap a kis rókacsalád otthoni életében. Belelát abba, milyen Mamarókának otthon a két kisrókával, és segít neki.

A Babaróka-történetek a mi világunkról szólnak. Állatmese-köntösben hallgathatják a gyerekek a saját problémáikat feldolgozó esti mesét. S ahogy azt már számos szuper Pagony-könyv kapcsán megszokhattuk, kitűnő beszélgetésindítóként is szolgálhatnak ezek a mesék. Teljessé pedig Egri Mónika összetéveszthetetlen hangulatú illusztrációi teszik. A jellegzetes színvilág és a puha rókaszínek egyszerre árasztanak régi meséskönyv-hangulatot és modernséget.
Olvasásra és kavicsgyűjtésre fel!
Rendeld meg a Babaróka kövecskéit most!
Viola Beáta ajánlóját olvastad.