Anyák és lányaik

Anya-lánya kapcsolatok, túl a tradíciókon

Az anya-lánya kapcsolat különleges bensőségessége, ereje és mély komplexitása nem magyarázható egyféleképpen, a tradicionális családkép megbomlásával elkerülhetetlenül változik ez a kapcsolat is. Ez a kötelék semmihez nem hasonlítható, nem múlandó, de egyre több élethelyzettel találkozunk, ahol ennek fenntartása kilép a klasszikus élethelyzetekből.

tovább...

„Mi lenne, ha egy nap arra ébrednék, hogy olyan könnyű vagyok, mint a felhők?”

Ismerd meg Wéber Anikó legújabb könyvét, a Cseresznyeliget titkát!

A Cseresznyeliget titka az első pár oldaltól kezdve hihetetlenül meghatott. Van benne valami időtlenség, ami visszahozta számomra a saját gyerekkoromat, ahogy ülök a kertben a nagymamámnál, és olvasok. Ugyanakkor a párbeszédek és a karakterek élők és igaziak, sokszor szinte úgy éreztem, én is ott fekszem Kittivel a cseresznyefa alatt és bámulom az eget... - olvasd el ajánlónkat!

tovább...

Várd a tavaszt mesékkel!

Hamarosan itt a nagy kirándulások ideje

Lassan száműzhetjük a szekrény mélyére a sapkákat és a sálakat, de addig is hangolódjatok az évszakra, és olvassatok igazi tavaszváró meséket!

tovább...

Így eltévedni tényleg művészet

Amikor annyira elképedsz a gyereked leleményességén, hogy elfelejtesz dühös lenni

Szánt szándékkal eltévedni egyáltalán nem könnyű dolog, de azért megoldható.  Igényel ugyan némi találékonyságot és olyan barátokat, akik vakon is megbíznak egymásban, de ha ez megvan, máris kész egy életre szóló kaland. Olvasd el ajánlónkat az idei legvagányabb meseregényről!

tovább...

Videójáték vagy olvasás?

Hogyan éri el az Éjszaka az állatkertben, hogy ez ne legyen nehéz választás?

Az idő előrehaladtával folyamatosan változik a gyerekek érdeklődése, amit ma már erősen befolyásol a felgyorsult technológiai fejlődés. Ez a változás természetesen a könyvolvasási szokásokra is hatással van, sokan úgy gondolják, a videójátékok jobban lekötik a gyerekeket. Hogyan szerettethetjük meg velük (újra) az olvasás élményét egy ilyen pörgős, gyorsan változó világban?

tovább...

Manka mindig talpra esik

avagy éljenek a belevaló lányok!

Lány hősökre, mintákra nagy szükség van! Fontos megmutatni, hogy a lányok is bátrak, kalandvágyóak, és bizony időnként rosszcsontok is. Most olyan meséket gyűjtöttem nektek, amiknek a főszereplői egytől-egyig vagány, okos és talpraesett kislányok, akik rettenthetetlenül menetelnek előre, és oldanak meg minden felmerülő problémát.

tovább...

Évkezdő újdonságok 4.

Négy könyv, hogy a gyerekek ne csak megszeressék, hanem a szívükbe is zárják az olvasást

Tudjuk, mennyire feladja a leckét, amikor a kicsik már kinőnek az esti meséből, de még nem elég nagyok hozzá, hogy komplett regényeket olvassanak. Ezért most olyan könyveket ajánlunk, amik már eléggé komplikáltak ahhoz, hogy fejtörést okozzanak a kezdő-haladó kis olvasóknak, és elég izgalmas a cselekményük ahhoz, hogy rájuk kattanjanak, de kellően egyszerűek és tagoltak ahhoz, hogy önállóan is megbirkózzanak velük.

tovább...

Olvassunk népmesét a legkisebbeknek?

Három klasszikus új köntösben

Axel Scheffler részletgazdag illusztrációi tele vannak humorral és szerethető karakterekkel. A szerző a legújabb, legkisebbeknek szóló köteteiben három olyan meghatározó európai népmesét bújtatott új köntösbe, amelyeknek már több változatával is találkozhattunk, hiszen mindhárom történet számos gyűjteményben megjelent már különféle átiratokban. De vajon miért jó, ha már az egészen kicsiknek is felolvassuk ezeket a meséket?

 
tovább...

A Graffalótól a klasszikusokig

Tudj meg mindent Axel Scheffler rajzairól!

Aki ismeri Julia Donaldson fantasztikus meséit, az tudja, hogy Axel Scheffler képi világa mennyire szorosan kapcsolódik hozzájuk. Talán annyira, hogy már elképzelni sem tudnánk a rímes sorokat a mókás, néhol groteszk rajzok nélkül. Vajon miért szeretjük ennyire Scheffler illusztrációit?

tovább...
Sütihasználati beállítások