Pásztohy Panka Pesti mese című könyve nagy betűkkel szedve, gyönyörű, óriási rajzokkal tarkítva mesél gyerekeknek és nagyszülőknek arról, milyen fontos ajándék a kettőjük kapcsolata. Ismerd meg a könyvet!
tovább...A kisgyerekek világában teljesen hétköznapi dolog egy-két csoda. Ha azt szeretnéd, hogy a gyereked meg is értsen valamit abból, amit félelemről, megbocsátásról, irigységről, akaratról, együttműködésről magyarázol neki, ha úgy kívánja a helyzet, akkor az egyetlen helyes út, ha az ő nyelvén, a fantázia nyelvén közelítesz.
Ismerd meg a Varázsigék című könyvet!
tovább...Pásztohy Panka Pesti mese című könyve nagy betűkkel szedve, gyönyörű, óriási rajzokkal tarkítva mesél gyerekeknek és nagyszülőknek arról, milyen fontos ajándék a kettőjük kapcsolata. Ismerd meg a könyvet!
tovább...Pásztohy Panka meséje nem csupán utat mutat azt illetően, milyen közös programokat csinálhatunk Budapesten, és mely látnivalókat érdemes közben felkutatni, hanem olvasás közben minket is visszarepít Panka múltjába, mikor Budapesten élő nagymamájánál tett látogatásai alkalmával bebarangolták annak nevezetes és különleges pontjait. Pásztohy Pankával többek között emlékezésről, kedvenc budapesti helyeiről és arról is beszélgettünk, miért volt számára terápia a Pesti mese megírása.
tovább...A négy madár titka... Már a címe is nagyon sejtelmes ennek az izgalmas nyomozós könyvnek. És még izgalmasabb, ahogy megszületett a könyv. A két író meséje, amely egy játékból és egy végigdolgozott nyárból született.
tovább...Hogyan találkozhat Dániel András és Annie M.G. Schmidt határtalan fantáziája? Hát egy közös mesekönyvben! Aki ismeri Viplalát, az biztos, hogy annyira szeretne vele megint találkozni, mint Nella Della. Most itt a második rész, a Viplala varázsol! Tökéletes választás ötéves kortól felolvasásra. Ismerd meg a meseregény világát a cikkből!
tovább...Idén ünnepeljük Marék Veronika 80. születésnapját. Hogy te is megismerhesd a magyar gyerekirodalom népszerű alakját, kövesd az interjúsorozatunkat! Az 1. részben a meseíró-rajzoló gyermekkorába kukkanthatsz be. Kattints és olvass!
tovább...A Most én olvasok!-sorozat arra vállalkozott, hogy a kezdő olvasók határait fokozatosan tologatva az olvasás elsajátításának folyamatát humoros, ismeretterjesztő jellegű, ugyanakkor kalandos történetekkel segítse. Ha neked is fontos, hogy az olvasás ne szenvedés, hanem élmény legyen, tarts velünk!
tovább...Marék Veronika 80. születésnapja alkalmából megjelent 5 Boribon-mese - ünnepi kiadásban! Mi lehet Boribon titka? Miért szeretik generációk óta rendíthetetlenül a gyerekek világszerte? Mi az, amit Boribon ennyire pontosan tud a gyerekekről?
tovább...Berg Judit és Kertész Erzsi az utóbbi években sorra olyan fantasztikus történetekkel rukkolnak elő, amelyek teljesen magukba szippantják az olvasókat. Mind a Rumini-sorozatot, mind a Pantherátimádják a gyerekek, és a folytatásokat még mi, a Pagony dolgozói is alig bírjuk kivárni. Most pedig egy különleges sorozattal lepik meg a rajongókat.
tovább...