"A Háború és békét nem egészen 20 perc alatt olvastam el. Az oroszokról szól." Mindenki ismeri Woody Allen szállóigévé vált szavait. Most kamaszkritikusaink foglalják össze egy mondatban, hogyan hatottak rájuk a kötelező olvasmányok.
tovább...Négy gyereke mellett biztos, hogy az elmúlt 16 évben ő az, aki a legtöbb mesét olvasta reggel-délben-este és úton-útfélen. És ezenkívül a Pagony egyik alapítója, aki a család mellett ezerrel pörögve talál ki újabb terveket, menedzseli a Pagonyt. Ismerd meg most őt!
tovább..."A Háború és békét nem egészen 20 perc alatt olvastam el. Az oroszokról szól." Mindenki ismeri Woody Allen szállóigévé vált szavait. Most kamaszkritikusaink foglalják össze egy mondatban, hogyan hatottak rájuk a kötelező olvasmányok.
tovább...Napok óta ülök a papír felett és próbálom megfogalmazni gondolataimat Louise O'Neillúj könyvével, aTe kerested a bajttal kapcsolatban. Újra és újra nekiállok, aztán áthúzom a leírtakat. A szerző húgának ajánlja művét, a regény igazi megszólítottja a középiskolás, főiskolás korosztály. Főhőse, Emma maga meséli el az olvasónak mindazt, ami vele történt
tovább...Ismered a Tökmagok, Milu, vagy az első bé osztály kalandjait? A Most én olvasok!-könyvsorozat arra vállalkozott, hogy az olvasás elsajátításának folyamatát humoros, ismeretterjesztő jellegű, kalandos történetekkel, a kezdő olvasók igényeit figyelembe véve segítse. Ha neked is fontos, hogy az olvasás ne szenvedés, hanem élmény legyen a gyerekeknek, akkor tarts velünk!
tovább...Miért van az, hogy egy nagy hatalmú producer évtizedekig zaklathatott nőket, következmények nélkül? Miért nem álltak ki az áldozatok? Miért nem vonta senki felelősségre a tettest? Vajon a metoomozgalom megváltoztathatja-e azt, ahogy a szexuális zaklatásról, a hatalommal való visszaélésről gondolkodunk?
tovább...Olvasd el a címadó mesét Vadadi Adrienn új könyvéből! Most kiderül, hogy mitől lesz titkos egy reggeli. Kálmán Anna illusztrálta a könyvet, merülj el a családi mesékben, talán szombat reggel te is tovább tudsz majd aludni, amíg a többek reggeliznek, titokban...
tovább...Szülinapozz velünk a boltokban, örüljünk együtt annak, hogy 16 éves lett a Pagony!
tovább...A 2017-es Aranyvackor Gyerekirodalmi és Illusztrációs Pályázaton a 9 éven felülieknek szóló mese kategóriában a zsűri fődíját BECSKEI GÁBOR nyerte Panelország hősei című szövegével, valamint GÓGA BERNADETT a Panelország hőseihez készült illusztrációival. Gratulálunk!
tovább...A 2017-es Aranyvackor Gyerekirodalmi és Illusztrációs Pályázaton a 3-8 éveseknek szóló mese kategóriában a legjobb szöveg díját VÁRKONYI ÁGNES nyerte Nagymamamese című meséjével. Gratulálunk!
tovább...A 2017-es Aranyvackor Gyerekirodalmi és Illusztrációs Pályázaton a 2-5 éveseknek szóló mese kategóriában a zsűri fődíját NATTÁN-ANGELI NÓRA nyerte Rojt és Bojt című meséjével, valamint BERTÓTHY ÁGNES a Rojt és Bojthoz készített illusztrációival. Gratulálunk!
tovább...