Egy különleges könyv

Interjú Kertész Edinával, a Világvége alsó szerkesztőjével

Az idei év egyik legérdekesebb kötete a kortárs népmeséket tartalmazó Világvége alsó, mely olyan neves, kortárs szerzők közreműködésével jött létre, mint Elekes Dóra, Gimesi Dóra, Kertész Edina, Lackfi János, Mészöly Ágnes, Molnár Krisztina Rita, Nyulász Péter, Tamás Zsuzsa, Varró Zsuzsa és Vig Balázs. A mesékben a szokásos narratíva helyett, minden a feje tetejére áll, így vesz fel véletlenül Mátyás király mackóbundát, a selyemrét a Minecraft világában hullámzik, korona helyett pedig okostelefon és laptop segítenek boldogulni a hősöknek. A kötet bemutatója november 25-én, 11 órakor kezdődik a Mesemúzeumban. Interjúnkban a Világvége alsó ötletgazdáját, társszerzőjét és szerkesztőjét, Kertész Edinát kérdeztük. 

tovább...

„Gimesi Dóri meséiben semmi sem fekete vagy fehér”

Interjú Szegedi Katalinnal

Végre megjelent Gimesi Dóra: A Macskaherceg kilencedik élete című könyve, melyhez Szegedi Katalin készített gyönyörű illusztrációkat. A kötet két meséje közül melyik az illusztrátor kedvence? Mely korokban képzelte el a benne szereplő meséket? Milyen jelentéseket hordoznak magukban akár a felnőtt olvasók számára? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a Szegedi Katival készített interjúból.

tovább...

Miért szeretem?

Gimesi Dóra és Szegedi Katalin egymásról

Különös helyzet, hogy két ilyen erős, karakteres művész találkozik egy lebilincselő képeskönyvben... Régóta vártak egy közös kötetre, hogy miért az kiderül ebből a sajátos interjúból, amiben őszintén beszélgetnek egymásról, és egymás alkotásairól...

tovább...

Nincs mese! Rumini kalandjai itt és most életre kelnek!

Berg Judit mesél arról, hogyan készült a Rumini kalandszoba

Hamarosan nyit a Rumini kalandszoba! Ki mást is kérdezhettünk volna, mint magát Berg Juditot, a népszerű Rumini könyvek szerzőjét. Ha elolvasod a vele készült interjút, biztos te is kedvet kapsz, hogy kipróbáld magad a Bartók Pagonyban található két pálya egyikén, és akkor saját szemeddel láthatod a címben szereplő idézetet is, a kalandszoba bejáratánál.

tovább...

PAGONY RETRO

Mit jelent a könyvkiadásban 16 év?

Mit jelent az, hogy PAGONY? A 16. születésnapunk alkalmából most eláruljuk, hogy a kezdetek óta mely könyveket nem tudtuk elfelejteni... Tehát nosztalgiázz velünk! Bagossy Laura, a Pozsonyi úti Pagony boltvezetőjének szubjektív listáját olvasod.

tovább...

Ahol a szöveg és kép labdázik

Beszámoló az Aranyvackor 2017 ünnepélyes díjátadó- és kiállításmegnyitóról

2017 október 19-én kihirdetésre kerültek az Aranyvackor Pályázat díjai. A pályázatról magáról, a pályamunkákról, mesékről és képekről, jó és rossz gyerekkönyvekről olvashatsz a cikkben.

tovább...

A nagy álom egy közös mese

Sárdi Dóri, a Pagony egyik alapítója mesél

Négy gyereke mellett biztos, hogy az elmúlt 16 évben ő az, aki a legtöbb mesét olvasta reggel-délben-este és úton-útfélen. És ezenkívül a Pagony egyik alapítója, aki a család mellett ezerrel pörögve talál ki újabb terveket, menedzseli a Pagonyt. Ismerd meg most őt!

tovább...

Ahol Rumini életre kel

A legizgalmasabb szabadulósszoba tervezőjével beszélgettünk

Nyit az ország első, kimondottan csak gyerekeknek szóló szabadulósszobája, ráadásul nem is akármilyen! Matrózruhába bújva te is felszállhatsz a Szélkirálynőre, és kalandozhatsz, kipróbálhatod magad, mennyire vagy ügyes és talpraesett! A Rumini kalandszoba tervezője, Endresz Ági - ő mesél most.

tovább...

Az életet vagányan és jókedvűen kell viselni, avagy milyen apa Nényei Pál

Apás ősz a Pagonynál 2.

Vajon milyen apa Nényei Pál, Az Irodalom visszavág szerzője? Hogy megtudjuk, a legilletékesebbet kérdeztük meg: feleségét, Szabó Borbálát, a Nincsenapám, seanyám című, Tilos az Á könyvek kiadásában megjelent regény szerzőjét. Mégpedig úgy, hogy Nényei Pál nem is tudott az interjúról. Amit most olvastok, neki is meglepetés.

tovább...

Sütihasználati beállítások