Gratulálunk a díjazottaknak!

Itt vannak Az Év Gyerekkönyve Díj nyertesei!

A hagyományokhoz híven idén is az Ünnepi könyvhéten került sor a HUBBY Év Gyerekkönyve Díjak átadására. Nagy örömmel jelentjük, hogy a 2022-ben megjelent könyveink közül tizenöt cím kapott jelölést, és ezek közül három elnyerte a szakmai zsűri díját, két kötet pedig a diákzsűri tetszését nyerte meg. És itt még nincs vége! Egy különleges kötetünk elnyerte a Libri Év gyerekkönyve Díját, és a szerzői és illusztrátori különdíjakat is pagonyos szerzők kapták! Ebből a szemléből az összes nyertes Pagony-könyvet és -szerzőt megismerheted! Olvass tovább!

A szakmai zsűri díjazottjai

Az Év Gyerekkönyv Írója 0-6 éves kategóriában

emma_csondje_borito_1000px.jpgGimesi Dóra: Emma csöndje, illusztrátor: Takács Mari

Gimesi Dóra gyönyörű meséjét nem csak vízparton érdemes elővenni, de ha véletlenül a tenger mellé, vagy akár az óceánhoz utaztok vagy utaztatok a nyáron, akkor különösen nagy élmény lesz az Emma csöndjét olvasni!

Ebből a történetből a gyerekek jobban megérthetik, hogyan tudnak vigyázni a vízi állatokra. Emellett észrevétlenül érzékenyít a könyv, és a csúfolódás helyett egymás elfogadására tanít.

De az Emma csöndje leginkább mégis egy fantasztikus képeskönyv, ami arról szól, hogyan találja meg egy csendes kislány a saját hangját, hogyan kerekedik felül a félelmein, hogy segíteni tudjon a barátainak.

Szerezd meg most!

Az Év Ifjúsági könyv írója

jaj_ne_mar_mondta_a_hal_borito_1000px.jpgDániel András: Jaj, ne már! - mondta a hal

Azt gondoltátok, a horgászat unalmas? A halakkal semmit se lehet kezdeni? Nos, Dániel András rácáfolt erre. Meghökkentően humoros, fergetegesen fantáziadús ez a történet nélküli történet! Megdolgoztatja az ellustult "fantáziaizmokat", Kicsibácsi és Kicsinéni-rajongóinak pedig egyenesen kötelező!

Zavarba ejtő, különös könyv ez. A Matrica D. Mihály úton innen, a Pitymallat lakóparkon túl játszódik egy horgásztónak használt vízgyűjtő partján. Illetve nem is játszódik. Történik is valami, meg nem is.

Irónia, fantázia, furcsa szókeletkezmények és régi, megszokott szavak meghökkentő, új környezetben. Fricska-nevek, utánozhatatlan, egyedi illusztrációk és egy gyerekek és felnőttek számára egyaránt humoros történet. Röviden a Jaj, nem már! - mondta a hal egy vérbeli Dániel András-könyv.

Szerezd meg most!

Az Év Ismeretterjesztő Könyve

pavlova_kisasszony_es_a_dobostorta_borito_1000px.jpgKalas Györgyi: Pavlova kisasszony és a dobostorta, illusztrátor: Horváth Ildi

Ha tetszett a Sandwich grófja, akkor a sorozat második része, a Pavlova kisasszony és a dobostorta után biztosan megnyaljátok mind a tíz ujjatok!

Ettek sütit a fáraók? Mitől volt édes a torta, amikor még nem volt cukor? Hol terem a cukornád? Mi az a mocsi és a baklava? Gyertek velünk egy izgalmas időbeli és térbeli utazásra a sütemények és torták világába, hogy ezekre, és még számos más izgalmas-édes kérdésre megkapjátok a választ!

Az olvasás-képnézegetés során bebarangolhatjátok Kelet és Nyugat földrészeit, hazai és külföldi tájakat, az ott élők kedvenc csemegéit kutatva. Megcsodálhatjátok, milyen leleményes az ember, ha édességre fáj a foga… Gondoltátok volna például, hogy babból is készülhet finom, édes krémtöltelék?

Horváth Ildi rajzai nagyon szerethetővé is teszik a kötetet, garantáltan összefut a nyál a szádban olvasás közben! Ha igaz a mondás, hogy a szívhez a hasunkon át vezet az út, nos akkor a Pavlova kisasszonyt ti is a szívetekbe zárjátok majd!

Rendeld meg itt!

A diákzsűri díjazottjai

Az Év Gyerekkönyv Írója 7-12 éves kategóriában

a_gondolatolvaso_borito_1000px.jpgWéber Anikó: A gondolatolvasó

Elgondolkodtál már azon, hogy a jó tanulók élete sem mindig fenékig tejfel? Hogy ők is csak gyerekek, akik barátokra vágynak és játszani szeretnének? Wéber Anikó vérpezsdítő iskolai krimijében lelepleződik, ki szívatja a tehetséggondozó-szakkörösöket, miközben az újdonsült nyomozók egymást, és önmagukat is jobban megismerik.

Wéber Anikó oktatói tapasztalata révén nagyon jól átlátja az iskolai dinamikákat, a gyerekek között létrejövő hierarchikus és bajtársi viszonyokat. Emellett a könyv négy főszereplőjén keresztül az írónő rámutat egy rendkívül fontos problémára: ahogy a felnőtteknek szükségük van a munka és a magánélet közötti egyensúlyra, az iskolás gyerekek számára is létszükséglet a tanulás mellett a pihenés, a játék és az emberi kapcsolatok építése.

A Gondolatolvasó egy laza, felvillanyozó tini-krimi, amely a felszín alatt sokkal többet rejt puszta detektívregénynél.

Szerezd meg most! Kattints ide!

Az Év Ismeretterjesztő Könyve

a_szuperdio_borito_1000px.jpgVibók Ildi: A szuperdió, illusztrátor: Mayer Tamás

Vibók Ildi 5-10 éveseknek szóló sorozatában, az Emma és az emberi test eddig megjelent három kötetében egy kíváncsi, modern királylány, Emma jár utána annak, hogyan is működik az a csodálatos szerkezet, amiben él: a teste.

A szuperdió - Mire jó az agy? című részben Emma rengeteg házi feladatot kap a szünetre. Pedig a tavaszi szünetnek a játékról és a pihenésről kellene szólnia, nem? Bárcsak lenne egy szuperagya, amivel elég lenne átfutnia az előtte tornyosuló tanulnivalót, és máris fújná az egészet! El is indul Dokihoz, aki éppen ebben a témában végzi a kutatását. Emma és Doki “körbe sétálják” az agypalotát, megismerkednek a különböző területekkel, és összebarátkoznak az ott dolgozó idegsejtekkel is. A történet végére pedig Emma is ráébred, hogy neki már így is szuperagya van, nincs szüksége másikra!

Bár az idegrendszer rendkívül bonyolult szerkezet, Vibók Ildi vicces karakterei, és Mayer Tamás rajzfilmeket idéző illusztrációi segítségével mégis sokat megtanulhatunk róla! Az egyszerű nyelvezet, világos, jól követhető szerkezet, és persze a mese humora is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a gyerekek valódi tudás birtokába kerüljenek a saját szuperdiójukról.

A sorozat korábbam megjelent részei A szuperlétra - Mire jó a DNS?, és A szupercsapat - Mire jó az oltás? a genetika és az immunrendszer működésébe vezetik be a kis olvasókat.

Ismerd meg a teljes sorozatot!

Az Év Gyerekkönyve Díj 2023 - Libri Különdíj

keptelen_keprablas_borito_1000px.jpgKéptelen képrablás - Mesék a múzeumból, illusztrátor: Rubik Anna

Hogy hol találkozik a képzőművészet, a színház és a gyerekirodalom? Hát itt, a Képtelen képrablásban! Volt egyszer tizennégy festmény, ezekről született tizennégy történet, melyek először előadás formájában keltek életre, most pedig antológiába gyűjtve olvashatók. Ráadásul Rubik Anna varázslatos illusztrációival!

Ha szereted a jó történeteket, ha szeretnéd közelebb hozni a festészetet a gyerekekhez, ha te is úgy gondolod, a képzőművészet minden korosztályhoz szól, akkor a Képtelen képrablást imádni fogod!

Rubik Anna illusztrációi zseniálisan gondolják tovább a képeket, tele vannak játékossággal és kreativitással, akárcsak a kötetben szereplő tizennégy történet. Barangoljatok a gyerekekkel együtt a képzőművészet és a mesék világában!

Szerezd meg most!

A HUBBY különdíjasai:

rumini.jpg
Szerzői különdíj: Berg Judit

Nevéhez fűződik többek között a Rumini-sorozat, a Maszat- és Sári-mesék, a Cipelő cicák, a Panka és Csiribí-sorozat, a Két kis dínó-sorozat és a Lengemesék.


Illusztrátori különdíj: Rofusz Kinga

Rofusz Kinga illusztrálta a teljesség igénye nélkül az Adventi kalendárium, A varázsfuvola, az Irijám és Jonibe, valamint A kék madár című képeskönyveket.

Kapcsolódó termékek